Tesla popsala superpočítač Dojo, odhalila čip Dojo D1 a “training tile” modul

Tesla Training tile module

Tesla sdílela více informací o svém budoucím superpočítači Dojo a odhalila část hardwaru, který bude tvořit exascale systém.

Během své akce AI Day společnost pro elektromobily a energetiku odhalila svůj vlastní čip D1, který bude napájet systém a “training tile” modul.

Ganesh Venkataramanan, senior ředitel společnosti Tesla pro hardware autopilota a vedoucí projektu Dojo, uvedl, že 7nm čip D1 byl navržen interně speciálně pro strojové učení a odstranění překážek šířky pásma.

Každý z 354 čipových uzlů D1 má údajně jeden teraflops (1024 gflops) výpočtu. Venkataramanan uvedl, že celý čip byl schopen až 363 teraflopů výpočtu a 10 tbps šířky pásma na čipu a 4 tbps šířky pásma mimo čip.

“Neexistuje žádný temný křemík, žádná starší podpora, je to čistý stroj pro strojové učení,” řekl. “Toto bylo navrženo týmem Tesla interně, od architektury až po balíček. Tento čip je jako výpočet na úrovni GPU s flexibilitou na úrovni CPU a dvojnásobnou šířkou pásma I/O na úrovni síťového čipu.“

Aby bylo možné umístit čipy, vyvinula společnost to, čemu říká „training tile“, pomocí nichž lze budovat výpočetní systémy. Každá dlaždice se skládá z 25 čipů D1 v integrovaném vícečipovém modulu, přičemž každá dlaždice poskytuje devět petaflops výpočetní kapacity a šířku pásma mimo dlaždice 36 tbps.

Venkataramanan řekl, že první tréninková destička byla dodána a testována minulý týden. Pro vytvoření Dojo společnost plánuje instalovat dva zásobníky po šesti dlaždicích do jedné skříně pro 100 petaflops výpočetního výkonu na skříň. Po dokončení bude mít společnost jeden Exapod schopný 1,1 exaflops AI výpočetního výkonu prostřednictvím 10 propojených skříní; celý systém pojme 120 dlaždic, 3 000 čipů D1 a více než jeden milion uzlů.

Musk uvedl, že systém bude v provozu příští rok.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: Tesla/YouTube

Související články

Leave a Comment