Vocus zahajuje závěrečnou část podmořského kabelového systému Darwin-Jakarta-Singapur

Vocus cable system

Australská telekomunikační společnost Vocus podepsala smlouvy na výstavbu nového kabelu v hodnotě 100 milionů dolarů. 1 000 km dlouhý kabel propojí Australia Singapore Cable (ASC) s North West Cable System (NWCS) v Port Hedland.

Toto spojení bude sloužit jako poslední část kabelového systému Darwin-Jakarta-Singapore Cable (DJSC), kabelového systému v hodnotě 500 milionů dolarů spojujícího Perth, Darwin, Port Hedland, Vánoční ostrov, Indonésii a Singapur.

Kabel DJSC bude poskytovat 40Tbps internetové kapacity mezi Austrálií a Asií.

“Vocus dodává čtyři největší projekty telekomunikačních sítí v severní Austrálii, což upevňuje naši pozici předního investora optické infrastruktury v Austrálii,” řekl generální ředitel skupiny Vocus Kevin Russell. “Dodali jsme Terabit Territory – 25násobné zvýšení kapacity do Darwinu. Dodali jsme podmořský kabel z Darwinu na ostrovy Tiwi. Pokračujeme v projektu Horizon – novém 2 000 km optickém připojení z Perthu do Port Hedland a na Darwin [na souši]. A dnes jsme oznámili kabel Darwin-Jakarta-Singapur, první mezinárodní podmořské spojení do Darwinu.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment