Tencent plánuje utratit 70 miliard dolarů za obří datová centra a infrastrukturu pro cloud a AI

Tencent

Čínský technologický gigant Tencent plánuje obrovské investice do „nové infrastruktury“, včetně cloud computingu a umělé inteligence.

Společnost utratí v příštích pěti letech 500 miliard juanů (69,9 miliard USD) na projekty zahrnující obří datová centra s více než milionem serverů. Tencent SVP Dowson Tong řekl státním médiím, že další sektory zahrnují blockchain, superpočítačová centra, operační systémy internetu věcí, sítě 5G a kvantové výpočty.

Oznámení přichází poté, co čínská vláda začátkem tohoto měsíce uvedla, že vydá více peněz na podporu projektů „nové infrastruktury“, jejího termínu pro technologie, jako jsou AI, 5G, autonomní systémy a elektrické automobily.

Tencent uvedl, že vydá až 20 miliard dolarů nových dluhopisů na zvýšení kapitálu, přičemž v současné době je k dispozici 12 miliard dolarů. Společnost je nejznámější pro svou aplikaci pro zasílání zpráv WeChat, která má mnohem více funkcí než platformy pro zasílání zpráv, jako je WhatsApp – včetně možnosti platit účty, objednávat zboží a služby, převádět peníze jiným uživatelům a platit v obchodech.

Platforma, která má více než miliardu aktivních uživatelů, navazuje partnerství s městskou vládou Chongqing, aby umožnila uživatelům žádat o pasy, registrace manželství, registrace narození a další. Aplikace cenzurují příspěvky kritizující vládu a mohou být použity jako nástroj státního dozoru.

Tencent je také největší světovou společností v oblasti videoher, největším čínským poskytovatelem hudebních služeb a jedním z nejaktivnějších technologických investorů na světě.

V oblasti cloudových služeb však společnost zaostává s 18% tržním podílem za Alibabou ve srovnání s 46,4% e-commerce gigantu. Tento nový investiční tok může pomoci Tencentu Alibabu dohnat, i když přichází poté, co Alibaba oznámila, že v příštích třech letech utratí za cloud 28 miliard dolarů.

Související články

Leave a Comment