Asperitas a Shell oznamují novou chladicí platformu a ponornou kapalinu

The AIC24 21

Na virtuální konferenci Open Compute Project (OCP) byla společně oznámena nová chladicí platforma a chladicí kapalina.

Nová chladicí kapalina Shell Immersion Cooling Fluid S5 X byla představena na přednášce Asperitas na OCP ve spojení s novým kapalinovým chladicím zařízením Asperitas, The AIC24 21″. Kapalina, navržená společností Shell, je syntetická, jednofázová ponorná chladicí kapalina vyrobená z plynu pomocí technologie Shell a navržená ve spolupráci s Asperitas.

Ponorná chladicí kapalina je navržena tak, aby díky svým termodynamickým vlastnostem snížila náklady na energii a emise, a bude k dispozici na celém trhu ponorného chlazení.

Eduardo de Azevedo, specialista na aplikaci produktů společnosti Shell pro ponorné chladicí kapaliny, řekl: „Jsme nadšeni, že můžeme tento nový produkt uvést na trh. Naše ponorná chladicí kapalina může pomoci snížit spotřebu energie v datových centrech a snížit emise oxidu uhličitého. Naše gas-to-liquids technologie je udržitelnou alternativou pro průmysl ponorného chlazení. “

Nový produkt Asperitas je podstatně větší a může pojmout 24 serverů, které jsou široké 21 palců, zatímco původní může obsahovat pouze 15 palců široké servery. Tento nový AIC24 je popsán jako ponorné chladicí řešení s přirozeným prouděním, ale prohlášení společnosti také říká, že chladicí kapalina může být použita v čerpadlech / systémech nuceného oběhu jiných poskytovatelů.

Podobně jako jeho menší, ale starší bratr, může být nový produkt použit pro chlazení nezávislé na klimatu až do 48 stupňů Celsia a je také připraven k opětovnému využití tepla, přičemž více než 98 procent energie se přemění na horkou vodu. Každý systém je dodáván s inteligentním systémem monitorování a řízení založeným na senzorech.

Asperitas říká, že chladicí systém je navržen tak, aby splňoval požadavky na výkon na úrovni systému i serveru.

Související články

Leave a Comment