Rostelecom otevírá nové datové centrum v Moskvě

Moskva Rusko

Rostelecom otevřel nové datové centrum v Moskvě.

Ruská telekomunikační Rostelecom-DPC jednotka tento týden otevřela nové zařízení NORD-6 v areálu společnosti na dálnici 37 Korovinskoe. Dvě datové místnosti 5MW datového centra pojmou 207 racků.

Kampus NORD již obsahuje pět datových center s celkovou kapacitou 3 764 racků. Postaveno ve standardu Tier III, nové zařízení bude nabízet kolokační, telekomunikační služby, cloudovou infrastrukturu (IaaS) a služby zálohování, správu a služby kybernetické bezpečnosti.

“Na kapitálovém trhu je nedostatek kapacit datových center a my se snažíme uspokojit rostoucí poptávku zákazníků,” řekl Yuri Samoilov, první zástupce generálního ředitele Rostelecom-Data Center a generální ředitel DataLine.

Rostelecom letos otevřel nová datová centra v Petrohradě a Novosibirsku. Samoilov dodal, že kromě plánů na další rozšíření místa NORD v budoucnu si společnost klade za cíl uvést do provozu první fázi datového centra Tier IV s celkovou kapacitou 2 000 stojanů.

V červnu Rostelecom uvedl, že sloučí Rostelecom-DPC a DataLine a vytvoří novou servisní společnost DPC Technology Center (DPC DPC). Rostelecom DPC je jednotka datového centra ruského operátora, která nabízí kolokační služby z řady zařízení po celé zemi. DataLine je provozovatel datového centra získaný společností Rostelcom v loňském roce, který poskytuje cloud a infrastrukturu z datových center v Moskvě, Petrohradu, Udomle, Jekatěrinburgu a Novosibirsku.

Podle své nejnovější tiskové zprávy je DPC DPC servisní společností, která je součástí Rostelecom-DPC, a provoz nového moskevského místa zajišťuje tým DPC DPC.

Zdroj: datacenterdynamics.com

@RadekVyskovsky

Související články

Leave a Comment