QazCloud otevírá datové centrum v Kazachstánu

Kazakhtelecom

Kazašský poskytovatel infrastruktury QazCloud otevřel nové datové centrum v Kosshy.

Datové centrum QazCloud se nachází ve městě Kosshy, v oblasti Akmola (20 kilometrů od Nur-Sultan). Modulární zařízení postavené podle standardů Tier II má celkovou plochu 259 metrů čtverečních a prostor pro 100 stojanů.

Společnost QazCloud, založená v roce 2018, poskytuje zákazníkům řadu cloudových, hostingových a ICT služeb. Společnost uvedla, že nové zařízení znamená, že zákazníci budou moci přijímat služby cloudu a IT, zálohování a kopírování za provozu. Bude také hostit systémy pro své státní mateřské společnosti Samruk-Kazyna Group a telekomunikační společnost Kazakhtelecom JSC, jakož i jejich zastřešující společnosti, a další zákazníky.

“Díky tomuto datovému centru, poprvé v Kazachstánu, budeme moci vytvářet metro klastry – to je, když můžete vytvořit aktivní rezervaci ve dvou datových centrech a pokud jedno z nich selže, všechny informace budou automaticky a okamžitě k dispozici v jiné rezervě – to eliminuje riziko ztráty dat,“ řekl Kasym Yesergepov, generální ředitel QazCloud LLP. “Do našeho datového centra již přišlo několik klientů, do konce roku plánujeme nábor nebo převod z jiných datových center asi 50 klientů.”

Slavnostního otevření nového datového centra se zúčastnili vedoucí Samruk-Kazyna Almasadam Satkaliyev a předseda představenstva Kazakhtelecom JSC Kuanyshbek Yessekeyev.

“Toto je velký infrastrukturní projekt a technologický pokrok, který poskytuje obrovské příležitosti pro hostování serverů a velkých dat pro vlády, velké společnosti a cloudové služby,” řekl Yessekeyev. „Budeme pokračovat v investování do dalšího rozvoje datových center prostřednictvím naší společné společnosti s fondem Samruk-Kazyna, QazCloud. Trh pro ukládání a zpracování dat rychle roste a poptávka po datových centrech se zvýší a my se jako společnost pokusíme tuto potřebu pokrýt.“

Zdroj: datacenterdynamics.com

@RadekVyskovsky

Související články

Leave a Comment