NTT otevírá datová centra v Bombaji a Navi Mumbai

NTT Mumbai

NTT spustila nové datové centrum v Navi Mumbai v Indii a v tichosti nedávno spustila další zařízení v Bombaji.

Společnost oznámila spuštění nového datového centra v oblasti Mahape. Osmipodlažní zařízení NAV1A nabízí 45 MW a kapacitu pro přibližně 5 000 racků na ploše 400 000 čtverečních stop.

„Toto, spolu s naším kampusem v Chandivali [v Bombaji], dává klientům jedinečnou příležitost plánovat své IT v několika zónách dostupnosti propojených naší sítí Data Center Interconnect (DCI) v regionu Bombaj,“ řekl Sharad Sanghi, MD z NTT India. „A díky přistávací stanici v Bombaji pro systém MISTcable, který spojuje Singapur, Myanmar a Indii, budou moci využít infrastrukturu NTT pro globální konektivitu. Naše projekty postupují rychlým tempem a klienti se také mohou těšit na ‚trojúhelník dostupnosti‘ v regionu Bombaj s hyperškálovými kampusy v Chandivali, Mahape a Airoli.“

Kampus Mahape o rozloze 8 akrů je plánován s kapacitou až pro čtyři datová centra dosahující až 150 MW. Fáze jedna má za cíl vyvinout 90 MW ve dvou budovách.

Společnost dodala, že nedávno spustila další zařízení v oblasti Chandivali v Bombaji, 36MW Mumbai 8 nabízí kapacitu pro 2 800 stojanů. Tento kampus, který již má na místě řadu zařízení v provozu, má dosáhnout 250 MW při plné výstavbě, 62MW Mumbai 9 má být uveden do provozu ve 2. čtvrtletí roku 2023 a nabídne kapacitu pro 6 000 racků.

Po konsolidaci NTT India, NTT Communications India a NTT-Netmagic do jedné jednotky na začátku roku 2021 společnost loni oznámila plány na zdvojnásobení svého podnikání v oblasti datových center v zemi s novým vývojem v Mahape, Airoli (obě Navi Mumbai) a Chandivali v Bombaji.

V té době Sanghi uvedl, že společnost zamýšlela expandovat ze své současné plochy 1,5 milionu čtverečních stop (139 000 m2) v 10 datových centrech ve čtyřech městech na 2,5 milionu čtverečních stop (232 000 m2) a vstoupit do dalších čtyř měst.

Společnost také postavila solární elektrárnu v Solapur, Maharashtra, stejně jako větrnou a solární elektrárnu v Karnataka.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment