Interxion plánuje datové centrum v Barceloně

Barcelona

Společnost Digital Realty oznámila svůj vstup na barcelonský trh akvizicí pozemku, který hodlá rozvinout na kampus datového centra.

Pozemek se nachází na severovýchodě Barcelony v obci Sant Adrià de Besòs a má kapacitu pro umístění 15 MW celkového instalovaného výkonu. Očekává se, že výstavba prvního zařízení, známého jako BCN1, bude zahájena v roce 2022 a dokončení se předpokládá v roce 2024.

Jan-Pieter Anten, výkonný ředitel EMEA společnosti Interxion, řekl: „Středomoří se etablovalo jako jeden z hlavních bodů vzájemného propojení mezi Evropou a zbytkem světa prostřednictvím své vysoce propojené sítě podmořských kabelů. Tento krok představuje zásadní krok vpřed v rozšiřování pokrytí PlatformDIGITAL a dále podporuje naše zákazníky při zavádění jejich kritických služeb po celém světě, protože potřeba služeb založených na datech celosvětově neustále narůstá.“

Robert Assink, výkonný ředitel Interxion Spain, dodal: „Naše plánované datové centrum BCN1 a centrum konektivity dále posiluje pozici Španělska jako primárního digitálního centra jižní Evropy.“

Společnost v současné době provozuje tři datová centra ve Španělsku, všechna v hlavním městě Madridu. Ve městě je také ve výstavbě čtvrtý závod, který nabídne 35 000 m2 prostoru a 34 MW kapacity.

V roce 2022 Interxion prorazil s novým zařízením v Bruselu v Belgii a dokončil první budovu v novém kampusu v Paříži ve Francii.

Merlin, Renta Corporación a EdgeConneX v současné době rozvíjejí zařízení v Barceloně.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment