DEAC postaví 10MW datové centrum v Rize v Lotyšsku

DEAC datacenter

Lotyšská společnost pro datová centra DEAC plánuje nové zařízení v hlavním městě Rize.

Společnost oznámila plány na 10MW zařízení s kapacitou pro 1000 racků. Uvedla, že bude pro datové centrum usilovat o certifikaci Tier III.

Zařízení bude využívat místní solární panely, bude napájeno z obnovitelné energie a bude využívat záložní energii poskytovanou MY Neste Diesel. Stavba má být dokončena do 4. čtvrtletí 2024.

„Je to neuvěřitelná příležitost vybudovat nové datové centrum, které splňuje potřeby společností a zároveň pečuje o naše životní prostředí,“ řekl generální ředitel DEAC Andris Gailitis.

DEAC, vlastněný švýcarským fondem investiční infrastruktury spravovaným Quaero Capital, nabízí kolokační služby ze zařízení v lotyšském hlavním městě Rize a Vilniusu v Litvě.

Společnost DEAC byla založena v roce 1999 a vlastní jedno 2,3MW datové centrum a 0,4MW pobočku v Rize, zatímco její třetí zařízení ve Vilniusu má kapacitu 4MW s dalšími 400 stojany ve výstavbě.

„Společně s operátorem datového centra DLC nabízí DEAC dvě primární lokality v Rize a Vilniusu a rychle se rozrůstá a stává se nejvýznamnější a nejkomplexnější sítí datových center v Pobaltí,“ dodal řídící partner Quaero Capital Sebastien Bourget.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment