Nová All-Flash disková pole z rodiny IBM FlashSystem

IBM FlashSystem 5200

Společnost IBM obohatila svoji rodinu diskových polí IBM FlashSystem o tři nové modely. Jsou jimi nové verze IBM FlashSystem 5015, IBM FlashSystem 5035 a zcela nový produkt IBM FlashSystem 5200. Tyto nové modely jsou určeny pro každého, kdo potřebuje rychlý a bezpečný přístup ke svým datům s možností škálovatelnosti. Představené novinky jsou ideálním řešením pro každou společnost, která chce nejvyšší kvalitu za dostupnou cenu.

IBM FlashSystem 5015 – Základní model, který nabízí plnohodnotné diskové pole za bezkonkurenční cenu. Mimoto nabízí také pokročilé funkce, jako jsou například Snapshoty a klony či MultiTiering. Také nabízí širokou škálu rozhraní (FC, SAS, iSCSI). Maximální velikost cache je 64 GB.

IBM FlashSystem 5035 – Diskové pole pro náročnější workloady se skvělým poměrem cena/výkon. Toto entry pole nabízí pokročilé funkce, jako jsou datová redukce, šifrování, vysoká dostupnost, automatický failover (Hyperswap), deduplikace či in-line komprese. Samozřejmostí je Thin Provisioning nebo Multi Tiering. Rozhraní jsou stejná jako u modelu IBM FlashSystem 5015 (FC, SAS, iSCSI). Maximální velikost cache je 64 GB.

IBM FlashSystem 5200 – nejnovější model pro náročnější klienty o velikosti pouze 1U. U tohoto modelu je stejně jako v případě FlashSystem 7200 a 9200 kladen větší důraz na výkon. Nabízí možnost rozšíření na čtyřnodový cluster, je postaven na NVMe architektuře a nabízí též možnost externí virtualizace. Kromě klasických SSD disků je možné pole osadit IBM vyvinutými flashovými moduly (FCM). Tyto disky umožňují HW kompresi minimálně 2:1 s delší životností a nízkou latencí. Maximální velikost FCM je 38,4 TB. Interface je stejný jako v případě předchozích dvou modelů (FC, SAS, iSCSI). Velikost cache je možné rozšířit až na 512 GB.

TZ

@RadekVyskovsky

Související články

Leave a Comment