Nové datové centrum ve Varšavě

datacenter varšava

Společnost Equinix plánuje během v prvním čtvrtletí roku 2020 otevřít ve Varšavě nové datové centrum International Business Exchange (IBX), známé jako WA3, které bude nabízet nejmodernější kolokační služby a celou řadu moderních služeb propojení. Nové centrum by mělo polským podnikům významně pomoci v oblasti digitalizace a cloudové transformace a na druhé straně globálním podnikům poskytnout efektivní možnosti pro rozšířit svých digitální projektů v Polsku. To se týká zejména zajištění datové suverenity, tj. že data podléhají zákonům země, ve které jsou fyzicky uložena.

„Pro naše polské zákazníky a samozřejmě i pro trh obecně je datová suverenita neustále aktuální a velkým problémem pro místní organizace,“ uvedl Robert Busz, generální ředitel společnosti Equinix Poland. „WA3 bude velkým milníkem a významně pomůže při dalším zavádění suverenity cloudových dat v Polsku.“

Mnoho organizací v současné době usilovně pracuje na transformaci způsobu, jak v digitálním světě co nejefektivněji vytvářet hodnoty. Digitalizace způsobuje celosvětový nárůst provozu IP, což následně vyžaduje stále rychlejší připojení. Společnosti mohou síťovou infrastrukturu rozšířit na okraj sítě (edge) a díky zkrácení vzdálenosti mezi poskytovatelem digitální služby a uživateli zvýšit efektivitu provozu. Nové datové centrum ve Varšavě umožní společnosti rozšířit svoji roli při rozvoji digitální ekonomiky, kdy podniky vyžadují stále vyšší úroveň propojení, aby zvýšily svoji výkonnost.

Společnost Equinix již dříve oznámila, že během příštích pěti let investuje 45 milionů USD do vývojového centra produktů ve Varšavě. Zde mají být navrhovány pokročilé síťové produkty definované softwarovými produkty; rozvíjeny schopnosti virtuální IT infrastruktury; a prováděn výzkum IT infrastruktury zaměřený na datové vědy a na urychlení globálního digitálního podnikání. Centrum vývoje produktů ve Varšavě je jedním ze tří inovačních center Equinix svého druhu na světě, další jsou v Singapuru a Silicon Valley.

Zdroj: EMERGING EUROPE

Související články

Leave a Comment