Na Filipínách se plánuje nové vládní datové centrum

Manila Philippines

Bases Conversion and Development Authority (BCDA) a John Hay Management Corporation (JHMC) spolupracují s ministerstvem informačních a komunikačních technologií (DICT) na vládním datovém centru v severním Luzonu na Filipínách.

DICT bude „špičkou“ datového centra a prosazuje e-governance, aby vyhověla nařízení filipínského prezidenta Ferdinanda Marcose Jr. o digitalizaci byrokracie na Filipínách.

Datové centrum umožní veřejným transakcím procházet systémy e-governance. Podrobnosti o přesném umístění a očekávané IT kapacitě datového centra nebyly sdíleny, stejně jako datum zahájení výstavby.

Tajemník pro technologie Ivan John Uy řekl: „Toto špičkové zařízení je symbolem našeho neochvějného závazku k inovativní, efektivní a výjimečné veřejné službě. S tímto datovým centrem podpoříme digitální transformaci v regionu a zemi a zajistíme, aby každý Filipínec mohl využít příležitostí digitální ekonomiky.”

Uy předpovídá, že kapacita IT na Filipínách bude do roku 2025 300 MW. Začátkem tohoto roku PLDT oznámilo, že plánuje 100MW datové centrum na Filipínách, které by bylo jeho 12. v zemi. Společnost také v současné době pracuje na svém 11. zařízení v zemi – dalším 100MW projektu v Santa Rosa.

Joshua Bingcang, generální ředitel a prezident BCDA, dodal: „Jako správce národního rozvoje je BCDA připravena podpořit DICT v tomto úsilí a jsme ochotni rozšířit naše úsilí, aby všichni Filipínci měli přístup k rychlým a spolehlivým digitálním službám.”

STT GDC také rozšiřuje svá filipínská datová centra a letos plánuje přidat 5,2 MW, čímž se stopa společnosti v datových centrech v zemi zvýší na 27,2 MW. Společnost také plánuje 124MW kampus v Manile.

Společnost Converge ICT se také chystá přestěhovat do země a v srpnu oznámila, že plánuje utratit 60 milionů dolarů na rozvoj tří datových center v Pampanga, Quezon City a Cebu.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment