Jihokorejský Solis-IDC plánuje investice v Indii

Solis-IDC datacenter

Jihokorejská firma Solis-IDC oznámila plány na vybudování datového centra v Indii.

Společnost si vybrala poradní poradce Global Forum for Policy and Strategy (GFPS), aby usnadnila jednání o svém prvním projektu v Indii. Solis údajně plánuje v zemi investovat 2 miliardy dolarů.

„Indie je pro Solis-IDC klíčovým trhem a jsme nadšeni, že můžeme přispět k digitální transformaci země,“ uvedl Solis v prohlášení. „Naše nejmodernější datové centrum nejen vytvoří pracovní příležitosti, ale také vylepší indickou datovou infrastrukturu a bude sloužit potřebám podniků i spotřebitelů.”

Společnosti aktivně spolupracují s indickými vládními úředníky a zainteresovanými stranami, aby určily vhodné místo. Nebyly sdíleny žádné podrobnosti o potenciální velikosti vývoje.

„Investice ve výši 2 miliard dolarů bude přidělena na výstavbu a provoz datového centra spolu s nezbytnou infrastrukturou a pokročilými bezpečnostními opatřeními k zajištění ochrany citlivých dat,” řekl Dr. David Kim ze Solis-IDC.

„Očekává se, že zařízení bude jedním z energeticky nejúčinnějších a ekologicky udržitelných datových center v regionu.”

Web Solis uvádí, že společnost vyvíjí datové centrum v Jižní Koreji v Naepo New City v Chungcheongnam-do. Areál má nabídnout 13 200 m2  v devítipatrové budově o rozloze 77 547 m2. Společnost navrhuje, že bude nabízet hustoty racků až 30 kW.

Ačkoli webové stránky společnosti naznačují, že zařízení v Jižní Koreji mělo být spuštěno v červnu 2022, DC Byte poznamenává, že se nezdá, že by na místě od 4. čtvrtletí 2022 došlo k nějakému vývoji.

Generální ředitel společnosti Solis John Hyun Sun byl dříve v Macquarie Group jako přidružený ředitel zaměřený na digitální infrastrukturu a investice do obnovitelných zdrojů.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment