IonQ oznamuje dva kvantové počítače montované do racku

Tempo rendering

Kvantová firma IonQ oznámila plány na dva nové rackové systémy pro on-premise nasazení. Společnost má nasadit dva kvantové počítače americkému letectvu.

Společnost oznámila IonQ Forte Enterprise a IonQ Tempo, které byly podle společnosti navrženy pro podniky a vlády, které chtějí integrovat kvantové schopnosti do své stávající infrastruktury.

Na svých webových stránkách společnost uvedla, že Forte Enterprise bude k dispozici v roce 2024 a Tempo v roce 2025.

Forte Enterprise je racková verze svého stávajícího 32-qubitového systému, který byl poprvé oznámen již v květnu 2022 a zpřístupněn prostřednictvím cloudu v červnu 2023. Nový rackový systém nabízí 35 algoritmických Qubitů (#AQ), které je měřítkem IonQ, jak dobře systém funguje.

IonQ také poprvé podrobně popsal Temp. Společnost uvedla, že jde o podnikový systém #AQ 64, který bude schopen „daleko překročit“ to, co lze simulovat s klasickými počítači a GPU, a poskytne výpočetní prostor 536 milionkrát větší než IonQ Forte.

Rendering naznačuje, že Forte obsahuje osm stojanů, zatímco Tempo bude mít pouze tři.

„Dnešní kvantové schopnosti jsou často omezeny dostupností systému a nepřesností v měřítku. S Tempo a Forte Enterprise signalizuje IonQ našim partnerům, že kvantová technologie může fungovat ruku v ruce se stávajícím hardwarem datových center a během dvou let povede ke komerční výhodě,“ řekl Peter Chapman, CEO a prezident IonQ.

„Rychle se blížíme k bodu, kdy se kvantové počítače stanou výchozí sadou nástrojů pro řešení nejnáročnějších světových problémů. IonQ je vůdčí silou v zajišťování dostupnosti našich systémů, aby se společnosti mohly na tuto chvíli připravit.“

IonQ v současnosti provozuje datové centrum v Marylandu a buduje druhé místo ve Washingtonu. Společnost plánuje nasazení dvou systémů ve Švýcarsku ve spolupráci s QuantumBasel.

Nedávno společnost také oznámila rozšířenou spolupráci s laboratoří Air Force Research Lab (AFRL) s cílem nasadit dva kvantové výpočetní systémy založené na zachycených iontech na bázi barya pro výzkum kvantových sítí a vývoj aplikací. V rámci kontraktu IonQ dodá a nastaví systémy v pobočce AFRL v Rome, New York.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment