Kuaishou, soupeř TikToku, vybuduje datové centrum za 1,4 miliardy dolarů v severní Číně

Ulanqab railway station

Čínská aplikace pro sdílení videa Kuaishou utratí asi 10 miliard juanů (1,4 miliardy USD) za vybudování datového centra v severní Číně. Datové centrum se nachází v Unlanqabu ve vnitřním Mongolsku a na konci roku 2021 bude mít v provozu zhruba 300 000 serverů. Zařízení bude údajně prvním velkým datovým centrem společnosti. Nebyly zveřejněny žádné další podrobnosti.

Tento region se rychle stává digitálním centrem v Číně, když se provozovatelé datových center přesunuli do regionu kvůli chladnému počasí v provincii a levné energii a ceně pozemků.

Podle společnosti IDCNova celková investice společností poskytujících datová centra do Ulanqabu dosáhla 24,3 miliard juanů (2,9 miliardy USD) a zahrnuje například společnosti Huawei, Alibaba, Apple a UCloud.

Nová investice společnosti Kuaishou navazuje na zasedání Národního lidového kongresu minulý měsíc, kde premiér Li Keqiang poskytl balíček fiskálních stimulů ve výši téměř 506 miliard dolarů. China Briefing uvádí, že podnět bude použit spíše pro 5G, tech a obnovitelnou energii, než pro tradiční infrastruktury, jako jsou mosty a vysokorychlostní železnice.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment