Indický trh datových center vzrostl do poloviny roku 2020 na 375 MW

Indian data center market

A 4,9 miliardy dolarů investiční příležitosti na zelené louce za pět let, tvrdí JLL.

Indický trh s datovými centry vzrostl v první polovině roku 2020 o osm procent, což podle realitní společnosti JLL zvýšilo celkovou kolokační kapacitu Indie na 375 MW.

Očekává se, že poptávka bude udržována dalšími 9,3 milionu čtverečních stop prostoru a 703 MW další kapacity, o níž se očekává, že se do roku 2025 přidá, čímž se tento počet zvýší na 1 078 MW. Podle JLL to pro investory a investory do nemovitostí představuje investiční příležitost na zelené louce až 3,9 miliardy dolarů.

Odvětví datových center zaznamenalo také nárůst spotřeby dat o 14 procent v období od posledního týdne v březnu 2020, uvádí JLL. Během týdne od 22. března to bylo v průměru z 270 petabajtů na 308 petabytů, což byl týden, kdy Indie zahájila národní boj proti pandemii.

“Indický trh s datovými centry se v příštích pěti letech překoná, podporovaný kombinací rostoucí digitální ekonomiky, zvýšeného zájmu investorů a stabilních dlouhodobých výnosů,” řekl Ramesh Nair, generální ředitel a Country Head, Indie, JLL.

Samantak Das, hlavní ekonom společnosti JLL India, uvedl, že se očekává, že lví podíl na přidávání kapacit připadne Bombaji, a to především díky jeho infrastruktuře. Chennai je další zajímavé místo díky vybavení podmořskými kabely a nízkými náklady na vývoj.

S 669 miliony uživatelů internetu má Indie obrovskou vnitřní poptávku, díky níž je jedním z nejrychleji rostoucích trhů na světě, a to i před pandemií. Poskytovatelé hyperscale a kolokace, jako jsou Bridge Data Centers a STT GDC, zde staví zařízení a také všechny hlavní veřejné cloudové hráče.

Začátkem tohoto měsíce oznámil Equinix svůj první vstup do Indie akvizicí indických operací GPX Global Systems za 161 milionů dolarů, zatímco společnost Yotta Infrastructure minulý měsíc oznámila memorandum o porozumění pro 200MW kampus v datovém centru v Chennai.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment