Korejská univerzita Yonsei instaluje on-premise IBM Quantum System One

IBM Quantum System One

Univerzita Yonsei plánuje nainstalovat IBM Quantum System One v mezinárodním kampusu Songdo.

Korejská vzdělávací instituce očekává, že kvantový počítač bude online do roku 2023.

Společnost IBM již v roce 2019 tvrdila, že její Q System One je prvním integrovaným kvantovým počítačem pro všeobecné použití. Skořápka o délce 9 stop je vyrobena z půl palce silného borosilikátového skla, aby udržela požadované super nízké teploty.

Největší kvantový počítač IBM je v současnosti schopen pojmout 65 qubitů, ale nedávno společnost představila 127-qubitový kvantový procesor Eagle a uvedla, že brzy uvede IBM Quantum System Two.

V březnu společnost oznámila, že nainstaluje svůj první místní kvantový počítač v soukromém sektoru v USA v lékařském centru Cleveland Clinic. V červnu společnost dodala svůj první kvantový počítač v Evropě společnosti Fraunhofer-Gesellschaft u Stuttgartu v Německu. O měsíc později se spojila s Tokijskou univerzitou na spuštění dalšího kvantového počítače.

“Jsme odhodláni k růstu globálního kvantového ekosystému a podpoře spolupráce mezi výzkumnými komunitami,” řekl Jay Gambetta, IBM Fellow a viceprezident Quantum Computing.

„IBM je potěšena, že spolupracuje s univerzitou Yonsei v Koreji za účelem rozvoje místní kvantové pracovní síly a těšíme se na úzkou spolupráci s univerzitním týmem a širším ekosystémem.“

Korea doufá, že do roku 2030 podpoří asi 1000 kvantových výzkumníků a vědců.

Seoung Hwan Suh, prezident Yonsei University, řekl: „Věřím, že kvantové výpočty jsou technologií nové generace, která může přinést průlom do průmyslu špičkových materiálů a biotechnologií.”

“Yonsei University, která má největší lékařskou síť a výzkumnou sílu v Koreji, očekává, že bude schopna vytvořit synergii ve výzkumu a vzdělávání založeném na kvantových počítačích prostřednictvím spolupráce s IBM. Těšíme se na partnery, kteří se k nám připojí, aby pomohli založit Yonsei University jako korejskou kvantové výpočetní centrum.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment