Giga Computing rozšiřuje portfolio GPU serverů GIGABYTE pro generativní AI

GIGABYTE G593-SD0

Společnost Asbis představuje novinky v nabídce serverů firmy Giga Computing, která nově nabízí řadu výkonných GPU serverů s nejnovějšími procesory Intel, včetně serverů NVIDIA HGX H100 se 4 i 8 GPU moduly. S rostoucím zájmem o aplikace HPC (high performance computing) a umělé inteligence, konkrétně generativní umělé inteligence (GAI), se tato ASBIS logořada serverů spoléhá ve velké míře právě na výkon GPU, aby zvládla výpočetně náročné úlohy, které zpracovávají velké množství dat. S příchodem ChatGPT od OpenAI a dalších chatbotů AI se nasazují velké clustery GPU s optimalizací na úrovni systému pro trénování velkých jazykových modelů (LLM, large language model). Tyto LLM mohou být zpracovávány novými servery GIGABYTE s optimalizovaným designem, které nabízejí vysokou úroveň přizpůsobení na základě požadovaných pracovních zátěží a potřeb uživatelů.

Servery GIGABYTE řady G jsou postaveny především pro podporu výkonných výpočtů na GPU jednotkách využívající nejnovější technologie PCIe. Počínaje 2U servery mohou nové modely G293 podporovat až 8 dvouslotových GPU nebo 16 jednoslotových GPU v závislosti na modelu serveru. Pro maximální výkon CPU a GPU jsou tu servery G493 4U, které kromě podpory osmi GPU (Gen5 x16), nabízí i různé síťové možnosti a konfigurace pro úložiště. A nakonec nejvyšší výkon pro HPC a AI podporují řady G363 a G593 s grafickými procesory NVIDIA H100 Tensor Core.

Všechny tyto nové 2U servery se dvěma paticemi pro CPU jsou určeny buď pro procesory AMD EPYC 4. generace, nebo pro procesory Intel Xeon Scalable 4. generace.

GIGABYTE G293-S42

Řada G293

Servery se dvěma paticemi Intel Xeon (TDP až 225 W), které podporují buď osm dvouslotových GPU, nebo šestnáct jednoslotových GPU, a také osm 2,5″ pozic pro úložiště.

Nové modely: G293-S42, G293-S43, G293-S45.

GIGABYTE G493-SB3Řada G363

Dvoupaticový server Intel Xeon se 4 GPU NVIDIA HGX H100 a šesti nízkoprofilovými sloty.

Nový model: G363-SR0.

Řada G493

Servery Intel Xeon se dvěma paticemi, které podporují více rozšiřujících slotů a možností pro ukládání dat.

Nové modely: G493-SB0, G493-SB1, G493-SB2, G493-SB3.

Řada G593

GIGABYTE logoServer Intel Xeon se dvěma paticemi pro 8 grafických procesorů NVIDIA HGX H100.

Nový model: G593-SD0.

Servery NVIDIA HGX H100

NVIDIA HGX H100 je aktuálně nejvýkonnější superpočítačová platforma pro umělou inteligenci na světě, která spojuje plný výkon grafických procesorů NVIDIA H100 a plně optimalizovaný software NVIDIA AI Enterprise a NVIDIA HPC a poskytuje nejvyšší výkon v oblasti simulací, analýzy dat a umělé inteligence. Softwarová vrstva platformy NVIDIA AI Enterprise urychluje datové vědecké procesy a zefektivňuje vývoj a nasazení produkčních AI včetně generativní AI, strojového vidění, hlasové AI a dalších. Obsahuje více než 50 frameworků, předtrénovaných modelů a vývojových nástrojů.

HGX H100 je k dispozici jako serverový stavební blok v podobě integrovaných základních desek v konfiguracích se čtyřmi nebo osmi grafickými procesory H100. Čtyři grafické procesory H100 nabízejí propojení mezi GPU přes NVLink, zatímco konfigurace s osmi GPU nabízí plnou šířku pásma mezi GPU prostřednictvím technologie NVIDIA NVSwitch. S využitím výkonu procesorových jader Tensor poskytuje osmi-směrný server HGX H100 výpočetní výkon pro pokročilé učení až 32 petaFLOPS FP8.

Související články

Leave a Comment