Google dokončil kabel Curie, spojuje USA s Chile

Google Hydra

Soukromý podmořský kabel společnosti Google, Curie, byl dokončen ve Valparaíso, Chile, jako součást výdajů společnosti na infrastrukturu ve výši 47 miliard dolarů.

Kabel, první primárně financovaný významnou ne-telekomunikační technologickou společností, spojuje Latinskou Ameriku přímo s datovým centrem Equinix LA4 v Los Angeles v Kalifornii. Čtyřlinkový kabel má také rozvětvovací jednotku pro případné budoucí připojení k Panamě.

“Ačkoli je tento kabel jedním ze třinácti financovaných společností Google a instalovaných na světě, Curie z nás dělá první technologickou společnost, která bez toho, aby byla specialistou v oblasti telekomunikací, investuje do rozvoje infrastruktury a to soukromě ze 100%,” říká Jayne Stowell , strategický vyjednavač globální infrastruktury společnosti Google, řekl.

“SubCom, společnost specializovaná na přenos dat podmořskými kabely, měla na starosti operaci spojující dva body vzdálené více než 10 000 km.”

Stowell také odhalil, že globální investice do infrastruktury společností Google mezi rokem 2016 a 2018 činily 47 miliard dolarů.

Chilský ministr dopravy a telekomunikací Gloria Hutt dodal, že nový kabel „poskytne výhody a příležitosti milionům uživatelů internetu“ v Chile.

Největší jednotlivá datová trubice v Chile, Curie, bude propojena s datovým centrem Google v Quilicura poblíž Santiaga, které se v současné době rozšiřuje.

Země má agresivní plány na zlepšení propojení s širším internetem. V loňském roce uzavřela se společností Huawei Marine smlouvu na vybudování podmořského kabelu o délce 1800 km, který spojí daleký jih země s jeho severem. To bude sloužit jako předběžný krok pro navrhovaný 24 000 km kabel za 650 milionů dolarů do Číny.

Chile je také domovem 70 procent globálních investic do astronomie, což vzbudilo zájem o služby Amazon Web Services.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment