Equinix získá AMS1 Amsterdam od společnosti Switch Datacenters

Switch Datacenters Amsterdam facility

Poskytovatel kolokací společnost Equinix získá datové centrum společnosti Switch Datacenters v Amsterdamu v Nizozemsku za 34 milionů dolarů (30 milionů EUR) v hotovosti.

Areál datového centra bude 9. zařízením v Amsterdamu a 11. v Nizozemsku. Zařízení je pronajatým aktivem, přičemž společnost Equinix nabývá byznys a pronajímá si od společnosti Switch.

AMS1 v současné době nabízí 8 320 m2 celkové podlahové plochy a má přímé spojení na NL-IX a Amsterdam Internet Exchange.

Equinix přejmenuje zařízení na AM11 a plánuje vybudovat zařízení se 700 skříněmi. Místo by mohlo potenciálně expandovat do sousední budovy a přidat 1300 skříní.

V červnu loňského roku společnost Switch Datacenters rozšířila areál o 1 700 čtverečních metrů. Zařízení je vybaveno 2N redundantním energetickým zařízením, stejně jako patentovanými adiabatickými systémy společnosti, o kterých tvrdí, že mohou poskytovat PUE 1,04.

Switch Datacenters je poskytovatelem kolokačních služeb v Amsterdamu, neměla by být zaměňována s americkým Switchem nebo londýnským Global Switch. Provozuje dvě další datová centra v Amsterdamu.

Eugene Bergen, nový prezident EMEA v Equinix, řekl: „Amsterdam je klíčovým propojovacím bodem pro Evropu, přičemž přední podniky a poskytovatelé cloudových služeb z něj činí primární rozbočovač IT infrastruktury.“

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment