Telefónica zvažuje prodej 25 datových center za 669 milionů dolarů

Telefónica datacenter

Španělský telekomunikační operátor Telefónica by mohl prodat svá datová centra investičnímu fondu Asterion Capital Partners za 669 milionů dolarů (600 milionů EUR), uvádí zpráva El Confidencial.

Podle zdroje blízkého této záležitosti již bylo dosaženo dohody mezi oběma společnostmi pro všech 25 datových center telekomunikační skupiny. Reuters hlásí zdroj, který tuto pověst potvrdil.

Skutečnost, že Telefónica zvažuje prodej svých zařízení, byla zveřejněna v loňském roce.

Telefónica tuto dohodu nepotvrdila, ale společnost ve svém prohlášení uvedla, že jednání dosáhla pokročilé fáze.

Telekomunikační operátor by prodejem svých datových center mohl umořit některé z dluhů, které dosahují do výše 44 miliard dolarů.

Telefónica je jednou z největších telekomunikačních společností na světě s více než 350 miliony zákazníků ve 170 zemích. Jejích 25 datových center se nachází v devíti zemích – osm ve Španělsku, tři v Brazílii, tři v Kolumbii, tři v Ekvádoru, dvě v Peru, dvě v Chile, dvě v Argentině, jedno v Miami a jedno v Mexiku.

Dohoda by také byla první investicí společnosti Asterion Capital Partners ve Španělsku. Společnost minulý měsíc navýšila kapitál o 577 milionů dolarů na investice do evropské infrastruktury.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment