Edge Centers postaví dvě „off grid“ datová centra v Japonsku

Edge Centre's facility in Dubbo, NSW

Australská společnost Edge Centers expanduje do Japonska a plánuje v této zemi vybudovat dvě zařízení.

Společnost uzavřela partnerství s IT strategickou firmou Alan Kei Associates, přičemž první zařízení má být do konce roku nasazeno v regionu Kantó (ECJ1) na jihovýchodě země.

„Toto nejmodernější off grid datové centrum zvýrazní možnosti datových center Edge Centers a jejich schopnost nasazení v jakémkoli místě,“ řekl generální ředitel Edge Centers Jonathan Eaves.

První zařízení bude sloužit jako výkladní skříň pro vládní a komerční klienty a druhé zařízení je plánováno na Kjúšú (ECJ2), nejjižnějším ostrově Japonska.

“Japonský trh s datovými centry je silně koncentrován v Tokiu a Osace,” uvedl Julian Lloyd, řídící partner a spoluzakladatel společnosti Alan Kei Associates. “V dalších městech po celém Japonsku zůstává mnoho příležitostí, které umožní růst technologicky vyspělých inovačních uzlů a podpoří mnoho iniciativ japonské digitální transformace.”

Edge Centers poskytuje modulární off grid datová centra napájená větrnými a/nebo solárními systémy na místě a připojená k hlavní síti jako záloha. Společnost má v Austrálii čtyři závody dokončené nebo ve vývoji, Grafton a Dubbo v Novém Jižním Walesu, Toowoomba v Queenslandu a Bendigo ve Victorii.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

2 Thoughts to “Edge Centers postaví dvě „off grid“ datová centra v Japonsku”

  1. […] post Edge Centers postaví dvě „off grid“ datová centra v Japonsku first appeared on DATACENTER NETWORK […]

  2. […] Digital Edge byla založena Stonepeak Infrastructure Partners v srpnu 2020. Společnost má více než 500 MW kapacity rozdělené mezi 17 datových center v šesti zemích včetně Jižní Koreje, Japonska, Filipín, Indie, Thajska a Indonésie. […]

Leave a Comment