Moro Hub a Huawei vybudují solární datové centrum na solární farmě v Dubaji

Moro Hub

Společnost Moro Hub podepsala dohodu se společností Huawei o vybudování solárního datového centra v Dubaji ve Spojených arabských emirátech.

Nové zařízení o výkonu 100 MW bude umístěno v solárním parku Mohammed bin Rashid Al Maktoum o výkonu 3 000 MW mimo Dubaj na jihovýchod od města. Časové osy výstavby nebyly sdíleny.

Moro Hub – dceřiná společnost Digital DEWA, ​​digitální pobočky Dubajského úřadu pro elektřinu a vodu (DEWA) – tvrdí, že nové zařízení bude největším solárním zařízením s certifikací Uptime Tier III na Středním východě a v Africe.

„Nové středisko staví společnost Moro Hub mezi přední přispěvatele do oběhové ekonomiky Spojených arabských emirátů, přičemž významně napomáhá pokroku společnosti DEWA směrem k udržitelnému rozvoji,“ řekl HE Saeed Mohammed Al Tayer, MD a generální ředitel společnosti DEWA. „Zelené datové centrum společnosti Moro Hub pomůže zákazníkům v jejich iniciativách týkající se udržitelnosti, které mají snížit emise uhlíku a stát se uhlíkově neutrálními.“

„Jsme rádi, že se můžeme spojit s Moro Hub jako klíčovým poskytovatelem technologií pro největší zelené datové centrum v regionu. Jedná se o důležité sdružení, které nám umožňuje posílit naše partnerství s Moro Hub a podílet se na posilování cílů udržitelného rozvoje Spojených arabských emirátů,“ dodal Charles Yang, prezident společnosti Huawei Middle East. “V odvětví obnovitelných zdrojů došlo k významnému růstu a jsme optimističtí, že tato dohoda posílí naše snahy o implementaci a posílení přijetí uhlíkově neutrálních digitálních technologií.”

Solární farma byla ohlášena v lednu 2012, přičemž výstavba začala v roce 2013. Nové zařízení je druhým zařízením společnosti Moro Hub na solární energii. Společnost má datové centrum o ploše 3 402 metrů čtverečních s 8,8 MW výkonu, certifikační úrovně III. v Dubai Marina.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: Moro Hub

@RadekVyskovsky

Související články

One Thought to “Moro Hub a Huawei vybudují solární datové centrum na solární farmě v Dubaji”

  1. […] post Moro Hub a Huawei vybudují solární datové centrum na solární farmě v Dubaji first appeared on DATACENTER NETWORK […]

Leave a Comment