Digital Realty otevírá první datové centrum v Jižní Koreji

Digital Realty Seoul

Společnost Digital Realty otevřela své první jihokorejské datové centrum v Soulu.

Nové zařízení, známé jako Digital Seoul 1 (ICN10), je vícepodlažní zařízení o rozloze 2050 čtverečních metrů a kapacitě 12 MW, které se nachází na severozápadě hlavního města v Sangam Digital Media City.

Společnost zařízení poprvé oznámila v roce 2019 a v červnu 2020 započala stavba zařízení s původním datem uvedení do provozu v roce 2021.

„Jižní Korea je předním technologickým a digitálním centrem v Asii a Tichomoří a má být jedním z nejrychleji rostoucích trhů datových center v regionu,“ řekl Mark Smith, výkonný ředitel APAC společnosti Digital Realty. „Otevření našeho prvního datového centra v Jižní Koreji je dnes nastaveno tak, aby uspokojilo rostoucí poptávku ze strany podniků, které chtějí rozšířit svou digitální stopu v APAC i mimo ni, a také poskytnout větší konektivitu, pokrytí a kapacitu.”

Smith poznamenal, že jako první země, která v dubnu 2019 zavedla 5G, a iniciativy pro inteligentní města vedly k nárůstu nasazení datových center v Jižní Koreji.

Společnost již zahájila výstavbu druhého zařízení ve městě, známého jako Digital Seoul 2 (ICN11). Zařízení o výkonu 64 MW bude mít rozlohu téměř 93000 čtverečních metrů a má být uvedeno do provozu v první polovině roku 2023.

„ICN10 bude zásadní pro naši strategii vstupu na trh v Soulu a bude doplňkem k ICN11, našemu hyperscale kampusu,“ dodal Jay Weon Khym, Country Manager pro Koreu v Digital Realty.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment