Hongkongský SenseTime otevírá nové datové centrum v Šanghaji

SenseTime Hong Kong

Hongkongská společnost AI SenseTime otevřela nové datové centrum v Šanghaji v Číně.

Společnost uvedla, že její datové centrum pro umělou inteligenci (AIDC), které se nachází v nové oblasti města Lingang New Area, zahájilo provoz.

Podle Shine se nové zařízení rozkládá na ploše 130 000 metrů čtverečních, pojme 5 000 počítačových stojanů a bylo postaveno s investicemi v hodnotě 880 milionů dolarů.

„Spuštění AIDC společnosti SenseTime je významným milníkem v našem neustálém úsilí o vybudování univerzální infrastruktury pro inovace AI. Poskytuje nám kritické základy a zdroje pro podporu digitalizace a udržitelného rozvoje ve všech oblastech života s univerzálními schopnostmi umělé inteligence. Pracujeme na našem cíli, kterým je vývoj AIDC světové třídy, dále zpřístupníme možnosti SenseCore jak akademické obci, tak průmyslu, abychom podpořili budoucí produktivitu AI a podpořili zdravý, prosperující a inkluzivní ekosystém AI,“ řekl Dr. Xu Li, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti SenseTime na slavnostním zahájení.

Společnost započala stavbu zařízení v červenci 2020. SenseTime má údajně 23 „AI superpočítačových clusterů“ umístěných na trzích v Hongkongu, Číně, Japonsku a Singapuru. Společnost uvedla, že nejnovějším datovým centrem navýší svou celkovou výpočetní kapacitu na více než 4,91 exaflops a „výrazně posílí“ možnosti své vlastní platformy infrastruktury SenseCore AI.

SenseTime, nedávno kótovaná na hongkongské burze cenných papírů, byla dříve jedním z nejhodnotnějších světových startupů s umělou inteligencí. Nabízí řadu produktů pro podniky, zdravotnictví, IoT a aplikace pro chytrá města.

Společnost je však na seznamu sankcí americké vlády a od roku 2019 nemůže obchodovat s americkými firmami. Nedávno byla přidána na americký seznam NS-CMIC, několik dní před IPO, kvůli jejímu vývoji a vlastnictví sledovací technologie potenciálně používané proti etnickým Ujgurům.

Společnost v reakci uvedla: „Důrazně se bráníme označení a obvinění, která v souvislosti s tím zazněla. Obvinění jsou nepodložená a odrážejí zásadní nesprávné vnímání naší společnosti. Litujeme, že jsme byli chyceni uprostřed geopolitického napětí.”

V červenci 2019 společnost SenseTime podala patent na funkci rozpoznávání obličeje, která dokáže rozlišit mezi lidmi, jestli jsou a nebo nejsou etničtí Ujgurové.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment