Datové centrum vedle přehrady na Novém Zélandu bude hostit téměř 3 000 serverů

Lake Parime

Navrhované datové centrum u přehrady poblíž Clyde na Novém Zélandu má za cíl umístit osm kontejnerových datových center a téměř 3 000 serverů.

Po úplném vybudování by na místě vedle přehrady Clyde Dam v Otagu bylo umístěno osm kontejnerových datových center, od každého se očekávalo, že pojme 368 serverů.

Infrastrukturu datového centra o výkonu 10 MW by vlastnila a provozovala britská společnost zabývající se zřizováním digitální infrastruktury Lake Parime a sídlila by na 1,6 akrech pozemků ve vlastnictví mateřské společnosti Contact na základě nájemní smlouvy.

Lake Parime se prezentuje jako způsob, jak využít přebytečnou energii z obnovitelných zdrojů tím, že tuto energii přesune do jednoho ze svých modulárních datových center „Powerbox“ a použije ji ke spouštění vysoce výkonných počítačových aplikací, jako je strojové učení, vizualizace a modelování, a také blockchain a kryptoměny. Společnost tvrdí, že již má zařízení ve Velké Británii, Kanadě a USA, ale podrobnosti jsou omezené.

Jak již dříve uvedla společnost DCD, očekává se, že zařízení budou fungovat pouze přerušovaně, pokud variabilní obnovitelné zdroje energie budou mít nadbytečnou energii k využití.

„Aspekt flexibility poptávky je v souladu s našimi ambicemi v oblasti dekarbonizace, protože sníží objem výroby tepla potřebné k zálohování národní sítě v suchém roce,“ řekl dříve generální ředitel společnosti Mike Fuge.

Očekává se, že projekt bude funkční do května 2022. Od roku 2025 by navrhovaná rozvodna na místě zlepšila spolehlivost dodávek elektřiny do městečka Clyde a širší oblasti.

Od roku 2025 by bylo zavedeno ujednání o sdílení nákladů, což by vedlo k nižším linkovým poplatkům stávajícím zákazníkům energetické společnosti Aurora ve srovnání s rozvodnou Clyde-Earnscleugh.

„Provozovatel datového centra zaplatí podíl na poplatcích za síť a dalších běžných nákladech spojených s připojovacím bodem Clyde, čímž se sníží podíl domácností na platbách za tuto infrastrukturu v městečku Clyde,“ uvádí společnost.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment