Atos nabízí zákazníkům datovou suverenitu

Managed Detection and Response

Společnost Atos uvedla na trh verzi svojí kyberbezpečnostní služby Managed Detection and Response (MDR), která podporuje datovou suverenitu. Nová nabídka je v souladu se zásadami datové suverenity v jednotlivých zemích a také s konkrétními daty a provozními potřebami organizací. Nový produkt, který Atos představil na akci „Cyber Day”, potvrzuje závazek společnosti chránit data svých zákazníků pomocí řešení kybernetické bezpečnosti, která jsou přizpůsobena průmyslovým odvětvím, právním prostředím nebo územním výzvám.

Služba Atos MDR, která běží na serverech BullSequana S, poskytuje organizacím ochranu před pokročilými hrozbami. Toho dosahuje proaktivním vyhledáváním, ověřováním, izolací a reakcí na aktuální hrozby. Služba je postavena na platformě AIsaac, která je špičkou v oblasti umělé inteligence, analýzy big data nebo edge computingu při detekci a reakci na hrozby.

Nová verze, která respektuje suverenitu dat, všechny tyto funkce poskytuje. Kromě toho však zajišťuje, že data klientů zůstanou ve stejné geografické oblasti, čímž je zajištěna fyzická i provozní suverenita. Spojuje tak možnosti bezpečnostní analýzy Atos MDR s výjimečným výpočetním výkonem špičkových serverů BullSequana S s vysokou hustotou. Díky kombinaci výpočetního výkonu CPU a GPU poskytují servery BullSequana S výkon a škálovatelnost pro řešení podnikových postupů využívajících umělou inteligenci na podnikové úrovni i na úrovni oddělení.

Klientům, kteří dávají přednost cloudovým službám, může Atos díky své globální síti poskytovat cloudové služby v několika zemích, aby splňovaly různé předpisy, ať už se jedná o Evropskou unii, Spojené státy, Asii a Tichomoří nebo Blízký východ a Afriku. To pomůže klientům udržet data v rámci dané země. Společnost Atos využívá Microsoft Azure Gov Cloud pro zákazníky z USA, cloudové instance Microsoft Azure EU pro Evropu a může také nasadit svou cloudově nativní službu MDR i v místních cloudech, aby splnila požadavky na suverenitu dat po celém světě.

„Potřeby klientů jsou pro inovace ve společnosti Atos klíčové. O suverenitu dat se zajímají klienti služeb MDR z různých odvětví a my se snažíme tyto požadavky v rámci cloudovo nativních modelů služby splnit. S oficiálním uvedením verze MDR s podporou datové suverenity na serverech BullSequana S je tato funkce nyní k dispozici zákazníkům, kteří nemohou svá citlivá data přesunout do veřejného cloudu. Věříme, že zohlednění lokálních a oborových specifik zákazníků je klíčem k poskytování řešení, která splňují požadavky zítřka. Doufáme také, že tato inovace bude odpovědí na zpřísňující se předpisy o suverenitě dat, které přicházejí po celém světě,“ uvedla Zeina Zakhour, CTO Atos Digital Security.

Díky globální síti 6 000 bezpečnostních expertů a 15 SOC, které jsou v provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a poskytují služby kybernetické bezpečnosti národním i globálním klientům ze všech odvětví, nabízí Atos jedinečnou komplexní kybernetickou bezpečnost.

TZ

@RadekVyskovsky

Související články

Leave a Comment