Cleveland Clinic spouští on-premise kvantový počítač IBM

Cleveland Clinic on-premise IBM quantum computer

Americký poskytovatel zdravotní péče Cleveland Clinic spustil on-premise kvantový počítač od IBM v Clevelandu ve státě Ohio.

Společnost IBM oficiálně představila první nasazení on-site soukromého sektoru řízeného IBM Quantum System One (QSU) ve Spojených státech na Lerner Research Institute, které bylo poprvé oznámeno v březnu 2021 a instalace začala v říjnu 2022.

“Toto je klíčový milník v našem inovativním partnerství s IBM, protože zkoumáme nové způsoby, jak využít sílu kvantových počítačů ve zdravotnictví,” řekl Tom Mihaljevic, generální ředitel a prezident Cleveland Clinic.

“Tato technologie je ohromným příslibem v revoluci ve zdravotnictví a urychlení pokroku směrem k nové péči, léčbě a řešení pro pacienty. Kvantové a další pokročilé výpočetní technologie pomohou výzkumníkům překonat historické vědecké překážky a potenciálně najít nové způsoby léčby pro pacienty s chorobami, jako je rakovina, Alzheimerova choroba, a cukrovka.”

System One, který byl poprvé oznámen v roce 2019, je uzavřen v devítistopé uzavřené krychli vyrobené z půl palce tlustého borosilikátového skla. Cleveland Clinic bude v budoucnu také domovem prvního on-premise Q System Two – systému IBM „příští generace 1 000+ qubitů“, ačkoli společnost odmítla poskytnout další podrobnosti.

„S odhalením IBM Quantum System One na Cleveland Clinic nyní jejich tým výzkumníků světové třídy může zkoumat a odhalovat nové vědecké pokroky v biomedicínském výzkumu,“ řekl Arvind Krishna, předseda představenstva a generální ředitel IBM. „Doufáme, že spojením síly kvantových počítačů, umělé inteligence a dalších technologií nové generace se světově proslulým vedoucím postavením Cleveland Clinic v oblasti zdravotnictví a biologických věd zažehneme novou éru zrychleného objevování.“

Přestože Cleveland Clinic provozuje 3MW datové centrum o rozloze 263 000 čtverečních stop v Brecksville jižně od města, IBM Quantum System One byl nasazen v hlavním kampusu společnosti v Clevelandu.

IBM sdělilo, že nasazený systém využívá nejnovější 127-qubitový procesor Eagle, ale neposkytlo podrobnosti o požadavcích na napájení.

Cleveland Clinic používá kvantové výpočty k lepšímu screeningu a optimalizaci léků cílených na specifické proteiny, zlepšení predikčních modelů kardiovaskulárního rizika po nekardiální chirurgii; a prohledávání nálezů sekvenování genomu a rozsáhlé databáze zaměřené na léky, aby našly existující léky, které by mohly pomoci pacientům s Alzheimerovou chorobou a dalšími chorobami.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment