atNorth oznamuje třetí kampus datového centra na Islandu

atNorth datacenter

Společnost atNorth oficiálně oznámila plány na třetí kampus datového centra na Islandu.

Společnost získala hektarový pozemek v Akureyri na severním Islandu s možností rozšíření o sousední pozemky.

Areál IC03 bude mít celkovou rozlohu 4 000 m2, se šesti datovými sály a kapacitou 12 MW. Zařízení budou využívat 100 procent obnovitelné energie a společnost atNorth uvedla, že s místními společnostmi zkoumá možnosti rekuperace tepla. Časové osy vývoje nebyly sdíleny.

atNorth poznamenala, že nový kampus „představuje novou příležitost pro podniky ve Spojeném království, jak snížit zátěž a migrovat IT operace hospodárnějším způsobem při prudce rostoucích nákladech na energii.“

„Výběr Akureyri je strategický, je to již prosperující centrum špičkových technologií s mnoha technologickými společnostmi v této oblasti a nové centrum nabídne mnoho pracovních příležitostí již tak skvělé a talentované pracovní síle,“ řekl Eyjólfur Magnús Kristinsson, generální ředitel společnosti atNorth. „Kromě toho islandské chladnější klima a zdroj geotermální energie umožňují podnikům využívat infrastrukturu s obnovitelnými zdroji energie, skvělou konektivitou a nákladovou efektivitou, což nám umožní poskytovat naše služby s vysokou přesností zákazníkům v severském regionu i mimo něj. Jsme velmi potěšeni, že rozšiřujeme a budujeme náš nový web v Akureyri.“

Místní tisk v loňském roce uvedl, že společnost se snaží koupit pozemek o velikosti jednoho hektaru v Akureyri od společnosti Hlíðarfjallsvegur pro výstavbu datového centra.

„Vítáme rozvoj tohoto webu v Akureyri. Projekt doplňuje nedávné infrastrukturní projekty na severovýchodě země, které zajistí bezpečný přenos elektřiny do oblasti. Zvýšení přístupu k elektřině a také bezpečnost při přesunu na severovýchod umožňuje tento typ rozvoje,“ řekla Ásthildur Sturludóttir, starostka Akureyri.

atNorth vznikla jako Advania v roce 2012 ze tří společností: Skyrr, IT specialista veřejného sektoru na Islandu; Kerfi, švédská společnost s kořeny ve spinoffu Nokie s názvem Datapoint, a Hands from Norway. Švýcarský investiční manažer Partners Group získal společnost v prosinci 2021.

Na Islandu má společnost datová centra v Keflavíku a nedaleko Reykjavíku v Hafnarfjörðu a nedávno otevřela nové zařízení mimo Stockholm ve Švédsku.

V nedávném rozhovoru generální ředitel Kristinsson řekl, že atNorth plánuje rozsáhlý kampus datového centra v severní Evropě, který by mohl dosáhnout až 50 MW.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment