Australská vláda investuje 12 milionů do společnosti Datapod

Datapod

Australská vláda má investovat do místní firmy s kontejnerovými datovými centry Datapod.

Australské ministerstvo obrany oznámilo, že investuje 12 milionů AU$ (9 milionů USD) do výrobce se sídlem v Canbeře, aby „zajistilo, aby měla obrana přístup k modulárním datovým centrům, která může nasadit v krátké době”.

Společnost Datapod, založená v roce 2007, poskytuje modulární řešení a služby pro kontejnerová datová centra. Ministryně obranného průmyslu Melissa Price uvedla, že Datapod je „výborným příkladem“ inovativní australské společnosti poskytující rychlá řešení měnících se potřeb obranyschopnosti.

„Investice do australských suverénních průmyslových kapacit jsou nezbytné k zajištění toho, aby obrana mohla účinně reagovat v krátké době na jakékoli výzvy nebo hrozby, kterým čelí,“ řekla ministryně. „Naše obranné síly musí být vždy agilní a pohotové. Toto financování uznává potřebu mít po ruce aktiva, která mohou být nasazena a znovu nasazena, aby vyhovovala provozním potřebám, bez zbytečných prodlev způsobených výstavbou zařízení s dlouhou dobou realizace.”

“Tato investice také zajišťuje místní pracovní místa a pomáhá s rozšiřováním suverénních výrobních kapacit, aby mohla v budoucnu pomáhat potřebám obrany.”

Před touto investicí měl Datapod dlouhodobý vztah s australskou vládou. V roce 2020 australské ministerstvo obrany udělilo společnosti Datapod dvouletou smlouvu v hodnotě 20 milionů AU$, aby agentuře poskytlo čtyři přenosné kontejnerové datové systémy; předtím získala v roce 2018 dvouletou smlouvu na 7,4 milionu AU$ na jediné zařízení.

Společnost dříve dodávala své zboží – včetně chladičů, generátorů, základních desek, hasicích přístrojů a vysoce konfigurovaných datových sálů – do vzdálených míst letecky, pomocí těžkých letadel An-124 a C-17a. Vyvinula také jednomodulový systém „vše v jednom“ se sníženou výškou, který bude létat konkrétně v C-130 Hercules, všudypřítomném vojenském transportním letounu používaném v OSN a ve většině západních ozbrojených sil.

Jednomodulové „Projectpods“ však byly v roce 2017 ukončeny, protože společnost uvedla, že její zákazníci převážně preferovali vícemodulové systémy.

Zdroj: datacenterdynamics.com

@RadekVyskovsky

Související články

Leave a Comment