HPE nasazuje nový 1.1 petaflops systém na CityU v Hong Kongu

CityU Hong Kong

Společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) postavila nový superpočítač pro City University of Hong Kong (CityU).

Nový systém CityU Burgundy zahrnuje osm stojanů a je vybaven systémy HPE Apollo 2000 a Apollo 6500 Gen10 Plus; obsahuje 328 procesorů AMD Epyc 7742 a 56 GPU Nvidia V100 Tensor Core a 8 GPU Nvidia A100 80GB Tensor Core. Systém je schopen výkonu až 1,1 petaflopů.

Společnost HPE uvedla, že nový cluster HPC je upgradem s „významným výkonem“ oproti předchozím zdrojům HPC CityU, který poskytuje téměř 10krát vyšší rychlost. Bude použit pro aplikace ke zlepšení modelování a simulace napříč biomedicínou, kvantovou chemií a sociální a behaviorální vědou.

„V CityU hraje HPC klíčovou roli v tom, že nám pomáhá budovat a podporovat výzkumný tým světové třídy, aby pokračoval ve vědeckých objevech pro lidstvo,“ řekl Dr. Dominic Chien, Senior Scientific Officer (HPC) v CityU. „Nový HPC cluster nás přivádí o krok blíže k vybudování nejvýkonnější HPC platformy v Hongkongu pro akademickou sféru při dosažení provozní efektivity a snížení nákladů. Je obzvláště povzbudivé vidět brzký signál úspěchu, protože platforma HPC pomohla zkrátit dobu obratu výpočtů třikrát až sedmkrát ve výzkumném projektu kvantové chemie.“

Společnost HPE poznamenala, že s novým systémem CityU sjednotilo výpočetní kapacitu do jediného místa, čímž snížilo prostor v datovém centru a uhlíkovou stopu a umožnilo mu vypnout více chladicích zařízení v různých budovách.

„Vysoce výkonná výpočetní technika nadále hraje klíčovou roli při poskytování nových možností pro využití velkého množství dat ke zpracování a vytváření smysluplných poznatků v téměř jakékoli oblasti studia,“ řekl Bill Mannel, viceprezident a generální manažer HPC ve společnosti HPE. „Je nám ctí, že jsme pro City University of Hong Kong dodali pokročilé zdroje HPC tím, že jsme navrhli výrazně rychlejší cluster HPC s energeticky účinnými, komplexními řešeními, která inspirovala další využití superpočítačů v různých oborech, od tradičních forem vědy, jako jsou fyzikální, biologické a chemické vědy, až po behaviorální a sociální studia.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment