Apple oficiálně otevírá datové centrum v Číně

datacenter news

Apple oficiálně otevřel nové datové centrum v jihozápadní provincii Guizhou v Číně. Společnost spolupracuje s místním partnerem Guizhou Cloud, který dodá iCloud místním zákazníkům.

Státní tisková agentura Xinhua uvádí, že nové zařízení, společně postavené společností Apple a Guizhou-Cloud Big Data Industry Co Ltd v Gui’an New Area, bude nabízet služby iCloud zákazníkům na čínské pevnině.

Společnost poprvé oznámila plány na vybudování datového centra v Číně v roce 2017 a slíbila investici ve výši 1 miliardy USD. Guizhou Cloud se stal provozovatelem čínské služby iCloud společnosti Apple v roce 2018 a společnost se sídlem v Cupertinu krátce nato začala přesouvat data do zařízení.

Společnost také vyvíjí další zařízení v oblasti Vnitřního Mongolska na severu Číny.

Začátkem tohoto měsíce New York Times obvinil společnost Apple z narušení soukromí jejích čínských zákazníků a umožnění přístupu vlády k šifrovacím klíčům uloženým v zařízení.

Čínské předpisy vyžadují, aby jiné než místní společnosti uzavřely partnerství s domácími partnery, aby mohly v zemi působit. Datová centra AWS provozuje společnost Beijing Sinnet, zatímco Microsoft poskytuje služby v zemi prostřednictvím 21Vianet.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Foto: headtopics.com

Související články

Leave a Comment