Reliance Jio oznámil dva podmořské kabely

SubCom cables India

Indický telekomunikační konglomerát Reliance Jio oznámil, že postaví dva podmořské kabely přistávající v Indii. IAX připojí Indii k APAC, IEX k Evropě.

Kabel India-Asia-Xpress (IAX) povede z Indie přes asijsko-pacifickou oblast a spojuje Bombaj a Chennai s Thajskem, Malajsií a Singapurem. Bude zahrnovat možnosti rozšíření do indických měst Vizag a Kalkata, stejně jako do Bangladéše a Myanmaru.

Kabel India-Europe-Xpress (IEX) povede na západ a spojí Bombaj s Itálií přes Egypt a Omán. Bude zahrnovat možnosti expanze do Řecka, Kypru, Marseille, Spojených arabských emirátů, Saúdské Arábie, Pákistánu, Eritreje a Džibuti.

Jio říká, že kabely poskytnou kapacitu více než 200 TB/s na více než 16 000 km. IAX má být připraven k provozu v polovině roku 2023, zatímco IEX by měl být uveden do provozu v roce 2024. Společnost bude na dodávce kabelů spolupracovat s dodavatelem podmořských kabelů SubCom.

“Jio je v čele explozivního růstu indických digitálních služeb a spotřeby dat. Aby splnil požadavky streamovaného videa, vzdálené pracovní síly, 5G, IoT a dalších, Jio zaujímá vedoucí úlohu při konstrukci prvního svého druhu, indických podmořských systémů IAX a IEX,“ řekl prezident Reliance Jio Mathew Oommen.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment