Nová generace serverů PowerEdge pro umělou inteligenci a edge computing

Dell EMC PowerEdge R750

Dell Technologies představuje výpočetní prostředky příští generace v podobě svých nejvýkonnějších a nejbezpečnějších serverů Dell EMC PowerEdge. S portfoliem 17 nových serverů směřuje Dell Technologies k autonomní infrastruktuře, která nabízí lepší efektivitu IT, podporuje AI a vychází vstříc potřebám IT mimo klasické datové centrum, v oblasti edge computingu.

Portfolio nejprodávanějších serverů na světě poskytuje zákazníkům výkon potřebný k tomu, aby mohli v reálném čase získávat a využívat poznatky z dat bez ohledu na to, kde jsou uložená – od podnikových datových center přes veřejné cloudy po okraj. U svých 17 nových serverů PowerEdge společnost Dell uplatnila 1 100 patentů, které vlastní nebo přihlásila v USA. Díky tomu nové servery poskytují dosud nejvyšší výkon.

Autonomní výpočetní systémy zákazníkům umožní v budoucnu plně využívat autonomně zaváděnou, autonomně poskytovanou a autonomně spravovanou infrastrukturu. Dnes je díky automatizaci a Dell EMC OpenManage Enterprise správa serverů a systémů PowerEdge v průměru až o 85 % méně časově náročná a o desítky kroků jednodušší.

Dosud nejvyšší výkon pomáhá firmám dosáhnout cílů rychleji

Nové servery PowerEdge optimálně využívají nejnovější technologie AMD a Intel a dokážou tak poskytovat výpočetní výkon pro nejdůležitější pracovní zátěže a aplikace, jaké zákazníci potřebují provozovat.

  • Servery PowerEdge R6515 s procesory AMD EPYC 3. generace urychlují zpracování dat u velkých databází Hadoop až o 60 % a s tím i získávání důležitých poznatků.
  • Servery PowerEdge R750 s nastupujícími procesory Intel Xeon Scalable 3. generace vykazují až o 43 % vyšší výkon při masivně paralelním řešení soustav lineárních rovnic, a umožňují tak provozovat výpočetně nejnáročnější pracovní zátěže.

Servery PowerEdge jsou nově vybavené sběrnicí PCIe Gen 4.0 – která má dvojnásobnou propustnost oproti předchozí generaci – a osazené až šesti akcelerátory na server pro provoz nejnáročnějších datově intenzivních pracovních zátěží. Díky těmto technologiím spolu s autonomní inteligencí jsou nové systémy nejlépe vybavené pro AI z celé dosavadní nabídky serverů PowerEdge a umožňují zákazníkům předvídat a rychleji řešit vznikající potřeby.

Součástí nejnovějšího portfolia jsou dva zcela nové servery optimalizované pro využití akcelerátorů:

  • Server PowerEdge XE8545 je postavený především pro účely umělé inteligence a běží na něm nejnovější HPC ready řešení pro AI a datovou analýzu. To usnadňuje provozování AI, datově analytických a pokročilých výpočetních pracovních zátěží na jednom systému. Dvousocketový server PowerEdge XE8545 v rackovém provedení velikosti 4U může být osazený procesory AMD EPYC 3. generace celkem až se 128 jádry, čtyřmi grafickými jednotkami NVIDIA A100 a je optimalizovaný pro běh NVIDIA vGPU.
  • Server PowerEdge R750xa maximalizuje výkon GPU akcelerace pro účely tréninku strojového učení, inference a AI, a to také díky nedávno oznámenému softwarovému balíčku NVIDIA AI Enterprise, který je dostupný exkluzivně pro VMware vSphere 7 Update 2. Dvousocketový server v rackovém provedení velikosti 2U je osazený procesory Intel Xeon Scalable 3. generace a je možné do něj naistalovat až čtyři grafické karty dvojité šířky, nebo šest grafických karet standardní šířky.

Odolnost a malá hloubka přináší IT do okrajových prostředí

Odolné servery PowerEdge XR11 a XR12 založené na technologii Intel jsou určené k nasazení ve fyzikálně náročných podmínkách a v odloučených lokalitách, kde je požadován vysoký výkon a bezpečnost. Vychází vstříc stoupajícím nárokům pracovních zátěží provozovaných v Edge prostředích – mají robustní šasi s minimálními rozměry vhodné do mělkých serverových skříní a prostor pro zapojení grafických akcelerátorů.

Bezpečnost jako nedílná součást, nikoli nadstavba

Organizace po celém světě jako svoji největší obavu v souvislosti s digitální transformací uvádějí zajištění ochrany dat a kybernetickou bezpečnost. Nové portfolio na to reaguje komplexním přístupem, který je zárukou, že jsou bezpečné po celou dobu své životnosti od výroby přes nasazení i dále. Jsou založené na odolné architektuře a využívají osvědčené zabezpečení Root of Trust na úrovni čipů.

Zajištění bezpečnosti začíná již před nasazením. Dell Technologies jako první u serverů nabízí ověření zabezpečených komponent, které je rozšířením procesu kontroly dodavatelského řetězce. Funkce, které nabízí pouze Dell, jako je PowerEdge UEFI Secure Boot Customization, umožňují lépe spravovat bezpečnost při spouštění a chránit stroj proti útokům.

Energeticky úsporné chlazení podle principů trvalé udržitelnosti

Energeticky úsporné produkty jsou důležité pro ochranu životního prostředí i pro zákazníky společnosti Dell. Unikátní design šasi nových serverů, potrubní ventilátory a adaptabilní chlazení zlepšují energetickou účinnost – ta díky tomu vzrostla až o 60 % oproti předchozím generacím. Vícesměrová ventilace dokáže automaticky nasměrovat proud chladicího vzduchu na nejteplejší součást serveru a optimalizovat tak chlazení. Přímé kapalinové chlazení u vybraných modelů serverů je vybavené speciální technologií detekce úniku, která pomáhá rychleji lokalizovat a odstraňovat závady.

Dostupnost:

  • Servery Dell EMC PowerEdge C6525, R7525, R6525, R7515 a R6515 s procesory AMD EPYC 3. generace jsou již celosvětově k dispozici.
  • Servery Dell EMC PowerEdge XE8545 s procesory AMD EPYC 3. generace a grafickými kartami NVIDIA A100 budou podle plánu celosvětově k dispozici od 29. března 2021.
  • Servery Dell EMC PowerEdge C6520, MX750c, R750, R750xa a R650 s procesory Intel Xeon Scalable 3. generace budou podle plánu celosvětově k dispozici od května 2021.
  • Servery Dell EMC PowerEdge R750xs, R650xs, R550, R450 a odolné servery PowerEdge XR11 a XR12 budou podle plánu k dispozici ve druhém čtvrtletí 2021.

TZ

Související články

Leave a Comment