Aligned Data Centers spouští systém kapalinového chlazení

Aligned datové centrum

Společnost pro datová centra Aligned uvedla na trh nový systém chlazení kapalinou.

Technologie kapalinového chlazení, nazvaná DeltaFlow~, je navržena tak, aby podporovala výpočetní požadavky s vysokou hustotou a superpočítače a dokáže chladit hustoty až 300 kW na rack.

DeltaFlow~ je popisován jako řešení na klíč podporující současné i budoucí technologie kapalinového chlazení, včetně přímých výměníků tepla na čip, zadních dveří a ponorného chlazení.

Aligned uvedla, že nový systém DeltaFlow~ se integruje se vzduchem chlazenou technologií Delta³ společnosti Aligned, což nevyžaduje žádné změny v dodávce energie nebo stávajících teplotách datových sálů.

„Aligned je lídrem a inovátorem v chlazení datových center již více než deset let. Poskytnout zákazníkům možnost bezproblémového škálování napříč rostoucí hustotou racků je nedílnou součástí našich návrhů datových center; říkáme tomu ExpandOnDemand,“ řekl Andrew Schaap, generální ředitel společnosti Aligned. „DeltaFlow~ je rozšířením těchto schopností. Naše univerzální platforma pro kapalinové chlazení umožňuje zákazníkům maximalizovat pokroky v technologii čipových sad a využívat výhod grafických procesorových jednotek (GPU) v celé řadě počítačových aplikací a zároveň zkracovat dobu uvedení na trh, náklady a rizika.“

Společnost uvedla, že architektura podporuje kapalinu do čipu, stojanu nebo nádrže a spoléhá na systém s uzavřenou smyčkou bez použití venkovního vzduchu nebo vody.

Aligned je nejnovější společností, která oznámila nabídku s vysokou hustotou zaměřenou na kapalinové chlazení. V lednu společnost Stack uvedla na trh vlastní nabídku kapalinového chlazení, která podporuje výkon 300 kW nebo více na stojan s ponorným chlazením. V srpnu 2023 společnost CyrusOne uvedla na trh nový návrh datového centra vestavěného na míru pro umělou inteligenci využívající imerzní chlazení a další techniky k dosažení vysoké hustoty výkonu.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obrázek: Aligned

Související články

Leave a Comment