Google se připojil ke konsorciu pro kabel Humboldt

Google Chile-Australia Humboldt cable

Google se připojuje ke konsorciu, které má nasadit první podmořský kabel mezi Chile a Austrálií.

„Dnes se připojujeme k Desarrollo País z Chile a Úřadu pošt a telekomunikací Francouzské Polynésie (OPT), abychom oznámili Humboldt, podmořskou kabelovou trasu spojující Chile, Francouzskou Polynésii a Austrálii – vůbec první přímou trasu spojující Jižní Ameriku a Asii-Pacifik,” řekla společnost.

Chilský státní infrastrukturní fond Desarrollo País a H2 Cable, dceřiná společnost singapurské BW Digital, poprvé oznámily RFP pro projekt Humboldt v srpnu 2022. H2 a BW nejsou v posledním oznámení Google zmíněny.

V té době by plánovaný systém pokrýval zhruba 15 000 km spojující Valparaiso v Chile s australským Sydney, s ustanoveními pro pobočky do dalších lokalit – Juan Fernandez (ostrovy 670 km od pobřeží Chile), Velikonoční ostrov, Nový Zéland a Antarktida. Odhadované náklady se pohybovaly mezi 450 až 650 miliony dolarů.

Tiskový obrázek společnosti Google naznačuje, že kabel bude zahrnovat alespoň tři odbočky, ale neuvádí místa.

„Toto je významný milník pro vlajkový projekt, podmořský kabel Humboldt. Po letech obětavé práce nyní vstupujeme do fáze materializace. Google, náš vážený mezinárodní partner, zajišťuje, že tato díla budou odpovídat nejvyšším technickým standardům,“ řekl Patricio Rey Sommer, generální ředitel Desarrollo País.

Humboldtův kabel je pojmenován po Alexandru von Humboldtovi, německém polymatikovi, geografovi, přírodovědci a průzkumníkovi, který na konci 19. století hodně cestoval do Ameriky.

„Austrálie vítá tento nový transpacifický kabel, který poprvé spojuje Austrálii a Latinskou Ameriku a podporuje růst digitálních a ekonomických vazeb. Tato nová kabelová trasa posílí globální konektivitu Austrálie a doplní naši práci s tichomořskými zeměmi, abychom zajistili lepší přístup ke globální digitální ekonomice,“ řekla Michelle Rowland, ministryně komunikace Austrálie.

Prezident Francouzské Polynésie Moetai Brotherson dodal: „Ekonomická vitalita v mé zemi závisí na investicích do digitálního sektoru. Jsme nadšeni, že můžeme spolupracovat na Humboldtově projektu, abychom pokračovali v rozvoji digitální ekonomiky Francouzské Polynésie a udrželi Tahiti na špici inovací.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Obráezk: Google

Související články

Leave a Comment