Singapurský ST Engineering tvrdí, že jeho předchladič dává PUE 1,3 v tropických datových centrech

ST Engineering

Společnost ST Engineering uvedla na trh systém předběžného chlazení datových center, který podle ní ušetří tropickým datovým centrům 20 procent jejich nákladů na chlazení ve srovnání s konvenčními chladiči pracujícími samostatně.

Chladicí systém Airbitat DC je umístěn mezi serverovou místností a stávajícím chladicím systémem a snižuje tepelné zatížení chladicích jednotek o 40 procent předchlazením horkého zpětného vzduchu z datové haly pomocí chlazené vody vyrobené odpařovacím chlazením Reevac společnosti ST Engineering.

ST Engineering říká, že systém umožní PUE (účinnost využití energie) 1,3 nebo méně, což bude podle nedávných oznámení o zásadách požadavek pro všechna nová datová centra v Singapuru.

Singapurská společnost ST Engineering již prodává své systémy Airbitat pro chlazení velkých otevřených prostor a dokonce i venkovních prostředí, včetně singapurské zoo. Systém Reevac Deep Cooling využívá odpařování k vytvoření zásobníku studené vody, která je přiváděna do výměníku tepla. Ochlazený vzduch pak prochází druhým stupněm odpařování a vytváří „hluboce ochlazený“ proud vzduchu.

Společnost tvrdí, že tento odpařovací chladicí systém je „vždy o 50 procent účinnější při poskytování hlubšího chlazení než jakýkoli jiný konvenční vzduchový chladič v každém prostředí“ a nyní jej navrhuje jako doplněk pro datová centra.

Studená voda z odpařovacího chladiče Reevac prochází přes výměník tepla s dvojitou spirálou, aby předchladila odpadní horký vzduch z datové haly. Čistým výsledkem je snížení celkových požadavků na chladicí energii o 20 procent, říká společnost.

TheAirbitat DC Cooling System nepoužívá kompresory ani chladiva, takže neznečišťuje ani nevytváří odpadní teplo. Je zřejmé, že odpařovací systém bude používat vodu, ale ST Engineering tvrdí, že má nižší požadavky na spotřebu vody než konvenční vodou chlazené chladicí systémy. ST Engineering říká, že systém ušetří asi 104 USD na kW tepelného zatížení.

Airbitat je navržen pro podmínky od horka a vlhka až po horko a sucho. Má ovládací prvky, které reagují na okolní psychrometrické podmínky a upravují chlazení v reálném čase pro energetickou účinnost. Má modulární konstrukci, která se snadno vejde do mnoha různých uspořádání datových center, na brownfieldech a na zelené louce.

Příslib PUE 1,3 nebo méně je významný, protože singapurské předpisy to budou vyžadovat pro všechna nová datová centra.

V roce 2019 Singapur uvalil moratorium na nová datová centra poté, co se v roce 2020 ukázalo, že sektor spotřebovával asi sedm procent elektřiny. Spotřeba elektřiny je vážným problémem životního prostředí v tomto malém ostrovním státě, který má velmi nízké procento obnovitelné energie.

Moratorium bylo zrušeno na začátku roku 2022, ale s podmínkami. Bude povoleno pouze omezené množství nové kapacity a nový prostor musí splňovat záruky výkonu.

„Prostřednictvím přepracování našeho zavedeného řešení Airbitat pro prostředí datových center jsme úspěšně vyvinuli udržitelné řešení, které výrazně snižuje spotřebu energie a zároveň snižuje uhlíkovou náročnost a Urban Heat Island Effect,“ řekl Gareth Tang, vedoucí řešení městského prostředí ve společnosti ST Engineering. “Jeho schopnost být pohotově nasazena ve stávajících datových centrech představuje atraktivní možnost pro operátory, kteří hledají nákladově efektivní řešení pro snížení spotřeby energie a dosažení svých cílů v oblasti udržitelnosti.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment