Keppel vybuduje datové centrum v Pekingu

Greater Beijing, China

Keppel buduje datové centrum v Pekingu v Číně.

Singapurská společnost oznámila, že Keppel Data Center Fund II LP (KDCF II) uzavřel strategické partnerství s Heying, 100% dceřinou společností Tianjin Zhengxin Group Co., Ltd za účelem společného rozvoje datového centra na zelené louce ve Velkém Pekingu, Čína.

KDCF II, spravovaná společností Alpha Investment Partners Limited (Alpha), která je pobočkou společnosti Keppel Capital pro správu soukromých fondů, získá většinový podíl v datovém centru Huailai a společně s Heyingem bude nemovitost rozvíjet.

Datové centrum Huailai se nachází v okrese Huailai v provincii Hebei a nachází se na pozemku o rozloze 3,3 hektaru, který je součástí většího kampusu datového centra o rozloze 29,7 hektarů.

Vývoj probíhá ve fázích. Až bude plně vyvinuto do konce 1. čtvrtletí 2023, bude mít datové centrum Huailai očekávanou hrubou podlahovou plochu 63 000 m2 s kapacitou pro více než 5 700 stojanů s vysokou hustotou. Celkové náklady na vývoj projektu jsou přibližně 1,4 miliardy RMB (207,7 milionu dolarů).

Alvin Mah, generální ředitel společnosti Alpha, řekl: „Jsme rádi, že můžeme spolupracovat s Heying a vstoupit do jednoho z největších čínských datových center. Poptávka po datových centrech v Číně je odolná a přitahuje velký zájem investorů. Keppel Data Center Fund II LP má dobrou pozici, aby se chopil investičních příležitostí v tomto rostoucím sektoru, protože jsme schopni spolupracovat s širší skupinou Keppel Group na poskytování robustních a spolehlivých řešení datových center.“

Wong Wai Meng, generální ředitel Keppel Data Centres, dodal: „Strategie Keppel Data Centres spolupracovat se silnými zkušenými partnery a ve spolupráci s Keppel Capital nám umožňuje využít synergie a rychle se rozšiřovat při vývoji a provozu vysoce kvalitních datových center v našem klíčovém růstovém trhu. To pomohlo dát Keppel Data Centers na přední pozici, aby splnilo požadavky poskytovatelů cloudových služeb, hyperscalerů a technologických firem na jednom z nejrychleji rostoucích trhů světa, a to na základě našeho silného vývoje datových center a provozních záznamů.“

Huailai Data Center bude šestým projektem společnosti Keppel na čínském trhu datových center od vstupu do něj v roce 2020. Dohoda rozšiřuje portfolio společnosti Keppel v pevninské Číně na 139 350 m2 s kapacitou energie ~140 MW.

V dubnu Keppel otevřel Huizhou Data Centre, datové centrum na zelené louce umístěné v Tonghu Smart City v Huizhou, provincie Guangdong. Zařízení o rozloze 45 215 m2 má kapacitu pro více než 6 000 stojanů; lze ji rozšířit až na 95 215 m2 a jejím hlavním zákazníkem je „velká telekomunikační společnost“.

Keppel také očekává, že jeho datové centrum Greater Shanghai v rámci KDCF II bude připraveno k provozu do 1. čtvrtletí 2023. Zařízení pojme až 3 000 stojanů na ploše 30 070 m2 a je vybaveno technologiemi chlazení kapalin, které uspokojí především finanční a bankovní zákazníky.

Společnost Keppel DC REIT získala nedávno dvě datová centra v Guangdongu. Keppel DC REIT získal své první čínské datové centrum, rovněž od Bluesea, v červenci 2021.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment