Rozhovor: Novinky z portfolia APC společnosti Schneider Electric

APC Schneider Electric Galaxy VX eConversion UPS

Na novinky z portfolia racků a UPS jsme se zeptali Pavla Blahuta ze společnosti Schneider Elelctric.

Jaké jsou novinky nebo produkty v oblasti racků z portfolia APC společnosti SCHNEIDER ELECTRIC, které chcete na konci letošního roku představit?

Pavel Blahut, Product Application Leader - Solutions, Schneider Electric
Pavel Blahut, Product Application Leader – Solutions, Schneider Electric

V této oblasti jsme přišli s několika velmi zajímavými novinkami. První z nich je nová řada IT stojanů tzv. racků, Easy Rack, která se vyznačuje širokou škálou nabízených variant, některými zajímavými vlastnostmi, ale hlavně velmi příznivou cenovou hladinou při zachování špičkové kvality, kterou zákazníci naší značky očekávají. Easy Rack jsou ideálním řešením pro aplikace Edge computingu, ale své uplatnění naleznou i ve středních a velkých datacentrech. Další novinkou je nová řada APC Netshelter Rack ATS, automatických přepínačů napájení do IT stojanů, u kterých byla zvýšená přesnost, modernizovaný vyměnitelný síťový adaptér s podporou enviromentálních čidel, Wi-Fi konektivitou a sdílením IP adresy mezi více zařízeními. Nová generace APC Netshelter Rack ATS poskytne nové funkce a obvyklou špičkovou kvalit při napájení jednozdrojových IT prvků.

V neposlední řadě bych rád upozornil na novou řadu vysoce profesionálních a výkonných lišt distribuce napájení APC NetShelter Rack PDU Advanced. Díky prvním kombinovaným zásuvkám 4 v 1 APC logov oboru nabízí APC NetShelter Rack PDU Advanced jednodušší ovládání, rychlejší nasazení a větší flexibilitu. S dvojnásobným počtem zásuvek na jednotku poskytuje PDU až o 50 % více energie pro podporu aplikací se zvýšenou hustotou serverových stojanů APC NetShelter Rack PDU Advanced umožňuje uživatelům napájet až dvojnásobný počet zařízení a 50% nárůst výkonu napájení. Hot-swap síťový adaptér s gigabitovou sítí a možností připojení environmentálních čidel, vysoká přesnost měření, Wi-Fi a sdílení IP adresy až 30 zařízeními PDU anebo provozní teplota až 60°C patří k širokému výčtu inovací.

Kam směřuje oblast vývoje těchto produktů pro příští rok 2023?

U mnoha firem se v důsledku rostoucích datových nároků zvýšila hustota stávající infrastruktury datových center. Nástup vysoce výkonných výpočetních technologií, které jsou obvykle k vidění v datových centrech firemní třídy (výpočetní clustery (HPC), umělá inteligence (AI), připojená zařízení (IoT), kryptoměny, 5G, a dokonce i metaverse), dělá z kvalitní distribuce napájení a přesného měření kritický faktor. Adaptace podniků na tento vývoj vyžaduje nové technologie a prozíravou strategii, protože tento trend bude nezadržitelně pokračovat. Schneider Electric se svým přístupem k inovacím, úsporám a udržitelnosti je připraven pomoci firmám na tento trend úspěšně nastoupit.

Poptávka po digitálních technologiích exponenciálně roste a vedoucí pracovníci IT oddělení hledají způsoby, jak se přizpůsobit rychlým technologickým změnám, a to nejen s ohledem na budoucnost, ale také udržitelným způsobem. Stojany Easy Rack, APC Netshelter Rack ATS a APC NetShelter Rack PDU Advanced jsou nejnovějším příkladem toho, jak společnost Schneider Electric reaguje na potřeby svých zákazníků, aby jim pomohla v orientaci v prostředí, které se neustále vyvíjí. Chceme nadále pracovat na tom, aby naše nabídka byla v této oblasti ta nejagilnější a nejpřizpůsobivější.

Jaká řada produktů představuje špičku nabídky záložních zdrojů UPS pro datová centra a můžete nám představit vaši vlajkovou loď pro tuto oblast?

V oblasti UPS jsme investovali mnoho inovativního úsilí do řady Galaxy V, která kromě vysoké efektivity, podpory Li-Ion baterií a dalších zajímavých vlastností nabízí také speciální patentovanou technologii – eConversion.

Schneider Electric logoProvozní režim eConversion řady Galaxy V, je velmi zajímavé řešení, které poskytuje spolehlivou ochranu napájení a pomáhá dosáhnout nové úrovně udržitelnosti díky vysoké účinnosti. Vylepšená verze této technologie nyní nabízí až trojnásobné snížení spotřeby elektrické energie nepřerušitelných zdrojů napájení (UPS) s 99% účinností bez snížení dostupnosti. Návratnost investice do nové UPS  je díky tomu nyní ještě rychlejší. Režim byl navíc certifikován tak, aby dosáhl třídy ochrany 1 podle normy IEC® 62040-3, což je maximální úroveň, stejná jako u režimu dvojité konverze, tedy s bezvýpadkovým přepnutím.

Díky eConversion jako výchozímu režimu třífázových UPS řady Galaxy V očekáváme, že pomůžeme dosáhnout našim zákazníkům po celém světě úspor ve výši 175 GWH elektrické energie ročně – což odpovídá energii vyrobené téměř 60 000 střešními solárními instalacemi. Těší nás, že můžeme zákazníkům pomáhat plnit jejich cíle v oblasti udržitelnosti a zároveň snižovat jejich výdaje za elektřinu a odpovídající emise CO2.

Související články

Leave a Comment