Allied REIT se snaží prodat datová centra v Torontu

151 Front Street West Digital Realty

Allied Properties Real Estate Investment Trust se potenciálně snaží prodat své portfolio datových center v Torontu.

Společnost potvrdila, že zvažuje prodej svého portfolia městských datových center (UDC) v Torontu.

Podle Globe and Mail v současné době Allied vlastní tři nemovitosti s datovými centry v centru Toronta, včetně hotelu 151 Front St. West, kde mají zastoupení Digital Realty, Equinix a Cologix.

Zatímco REIT nespecifikoval, místní zprávy naznačují, že společnost hledá za portfolio přibližně 1,3 miliardy dolarů. Tržby z datových center Allied dosáhly za prvních devět měsíců roku 2022 47,74 milionu dolarů, meziročně o 5,4 procenta více.

„Allied pravidelně přezkoumává a vyhodnocuje strategické příležitosti, o kterých se vedení domnívá, že mohou být v nejlepším zájmu společnosti Allied a jejích zainteresovaných stran. Allied neuzavřela dohodu o dokončení žádné konkrétní transakce ve vztahu ke svému portfoliu UDC a nelze zaručit, že současný průzkum povede k rozhodnutí dokončit jakoukoli transakci,“ uvedla společnost.

Allied koupil 151 Front St. West za 192 milionů dolarů v roce 2009; v roce 2011 přeměnila 905 King St. West na datové centrum (také obsazené společností Cologix).

Transakce by „vykrystalizovala významnou hodnotu v portfoliu městských datových center Allied, o které se domníváme, že není na veřejných trzích náležitě uznávána/oceňována,“ napsal v poznámce pro klienty analytik BMO Nesbitt Burns Nicholas Kim.

Scotiabank vystupuje v souvislosti s tímto průzkumem jako finanční poradce Allied.

151 Front Street dříve změnil majitele v lednu 2004, kdy investiční skupina vedená Northam Realty Advisors koupila budovu od Trizec Properties za 59 milionů dolarů. Místo bylo postaveno v roce 1954 pro umístění telegrafního zařízení a fungovalo jako zařízení se smíšeným využitím, dokud jej v roce 1997 nekoupil Trizec a nebyl přestavěn pro moderní telekomunikační použití.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment