NEC postaví podmořský kabel Asia Direct Cable

Asia Direct Cable

Konsorcium Asia Direct Cable (ADC) buduje vysoce výkonný podmořský kabel pro propojení Číny s Japonskem a zeměmi jihovýchodní Asie, oznámila společnost NEC Corporation.

Kabel se táhne na 9 400 km (5 840 mil) s odbočkami v Hongkongu, v čínské provincii Guangdong, Japonsku, na Filipínách, v Singapuru, Thajsku a ve Vietnamu.

Očekává se, že bude dokončen do čtvrtého čtvrtletí roku 2022 a bude obsahovat několik párů vysokokapacitních optických vláken a může přenášet více než 140Tbps provozu.

Konsorcium tvoří komunikační a technologické společnosti včetně CAT (Thajsko), China Telecom, China Unicom, PLDT Inc (Filipíny), Singtel (Singapur), SoftBank Corp (Japonsko), Tata Communications (Indie) a Viettel (Vietnam).

“Systém ADC poskytuje nejvyšší kapacitu kabelů a nezbytnou rozmanitost klíčových asijských informačních center, což umožní poskytovatelům služeb lépe plánovat své sítě a služby pro udržitelný rozvoj,” řekl Chang Weiguo společnosti China Telecom.

Koji Ishii ze SoftBank dodal: „Tento nový systém přispěje k růstu asijského růstu ICT podnikání jako jedné ze základních infrastruktur v regionu a k naplnění rozvíjejícího se trhu. Jako přední prodejce podmořských kabelových systémů společnost NEC úspěšně poskytla mnoho trans-asijských podmořských kabelových systémů, čímž se stala nejspolehlivější volbou pro partnera ADC.“

Společnost NEC se v průběhu let podílela na zavádění více podmořských kabelových systémů v asijsko-pacifickém regionu, včetně 16 000 km Bay to Bay Express Cable System (BtoBE), 10 500 km Southeast Asia-Japan 2 consortium (SJC2) a 9 500 km Japan-Guam-Australia cable system (JGA).

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment