Nokia poskytne DCI sítě pro Tencent a Baidu

Nokia DCI cloud

NOKIANokia poskytne infrastrukturu propojení optických datových center (DCI) pro dva přední čínské poskytovatele cloudových služeb. Webscale DCI řešení společnosti Nokia je nyní přítomno u 13 z čínských webscale poskytovatelů a podporuje aplikace od elektronického obchodování po vyhledávání a online hraní.

Nokia oznámila, že získala dvě smlouvy s čínskými webscale giganty, Tencent a Baidu, na síťová řešení pro datová centra (DCI). Tencent a Baidu posílí svůj již tak silný vztah s Nokia k vybudování své softwarově definované DCI infrastruktury a poskytne dynamickou optickou šířku pásma v masivním měřítku potřebnou k podpoře rostoucích cloudových operací v Číně a USA.

Tencent a Baidu jsou dva ze čtyř největších čínských webscale provozovatelů. Baidu je vyhledávač číslo jedna a Tencent vede v sociálních médiích a online hrách. Mají velký cloudový výkon v Číně a v zahraničí na podporu svých globálních podniků. Propojení jejich velkých datových center po celém světě vyžaduje mimořádně vysokou propustnost pásma a softwarově definované sítě (SDN), které vysoce reagují na rychle se měnící povahu cloudových služeb.

Čínské sítě podporují stovky milionů spotřebitelů, kteří nakupují online, hledají informace, sdílejí fotografie a hrají online hry. Webscale DCI řešení společnosti Nokia, která jsou založena na rozhraní Nokia 1830 Photonic Service Interconnect (PSI) a jsou poháněna Nokia Photonic Service Engine (PSE), také umožňují webscale operátorům v Číně podporovat aplikace edge cloudu, jako je Průmysl 4.0, umělá inteligence, strojové učení a autonomní řízení. Řešení DCI a SDN společnosti Nokia maximalizují kapacitu a obratnost a zároveň zjednodušují a automatizují klíčové provozní funkce za nižší náklady.

Nokia je světovým lídrem na trhu DCI se svými řešeními používanými po celém světě mnoha sítěmi a velkými podniky ve finančním, zdravotnickém, vládním, energetickém, dopravním, spotřebitelském a průmyslovém sektoru pro podnikání a kritické aplikace DCI.

Markus Bochert, prezident Nokia Greater China, řekl: „Pokračujeme v rozšiřování našich vztahů s čínskými webscale giganty. Klíčové jsou naše přední portfolio produktů DCI a technologické inovace ve fotonice a řadičích SDN, stejně jako naše silné schopnosti v oblasti výzkumu a vývoje, globalizovaný dodavatelský řetězec a vysoce citlivé servisní týmy. Tyto nejnovější smlouvy se společností Baidu a Tencent upevňují naši přítomnost na webscale trhu v Číně, o kterém jsme přesvědčeni, že v nadcházejících letech bude prosperovat.“

Související články

Leave a Comment