Forced Physics dodává mikro datová centra s novým chlazením

Forced Physics micro data center

Arizonská společnost Forced Physics DCT vyrobila mikro datové centrum chlazené svým novým designem chladiče, bez použití klimatizace, cirkulace vody nebo kapalinového chlazení.

Jednotka Edgeility se skládá z jediného stojanu o výkonu 24 kW instalovaného v robustní skříni s baterií Natron a průmyslového dmychadla pro pohyb vzduchu přes chladiče JouleForce vyrobené společností Forced Physics. První systém byl instalován venku v pouštních vedrech ve společnosti Sun West Engineering ve Phoenixu, firmě, která vyrobila robustní skříň.

“Systém Edge, který nespoléhá na kapalinu nebo klimatizaci, má obrovskou hodnotu. Náš Edgeility System umožňuje zákazníkům počítat kdekoli – i v těch nejdrsnějších prostředích,“ říká Scott Davis, generální ředitel Forced Physics Data Center Technology (DCT) a vynálezce chladiče JouleForce.

V roce 2005 si Scott Davis nechal patentovat chladič, který připevňuje elektroniku přímo na kovový vodič a přenáší teplo na proudící proud vzduchu, a který, jak Davis tvrdí, že může dodat PUE 1,02.

Společnost Forced Physics DCT pracuje na komercializaci myšlenky od roku 2015 a nainstalovala prototypový stojan v datovém centru Phoenix H5 v roce 2019. V roce 2020 společnost přidala sodíko-iontové baterie od společnosti Natron.

Společnost Forced Physics popisuje Sun West jako prvního zákazníka Edgeility, ale společnost je hlavně partnerem a vytváří kabinety systému: „Byli jsme prvními příznivci Forced Physics, protože je to něco, čemu věříme,“ říká Phil McCoy, prezident Sun West Engineering. „Jakákoli technologie snižující energii v prostředí vysokého zpracování dat roste. Spolupracovali jsme s giganty v telekomunikačním průmyslu a víme, co je zapotřebí k vybudování robustního krytu pro prostředí datových center.“

Letní teploty v Sun West Engineering mohou dosáhnout více než 38 stupňů, ale Forced Physics je přesvědčen, že systém poběží hladce bez klimatizace, kapalin nebo serverových ventilátorů a může být umístěn kdekoli, kde chce zákazník, včetně střech, parkovišť a garáží.

Tato jednotka je ideální pro Edge computing, kde musí být data ukládána a zpracovávána v blízkosti jejich zdroje, aby se snížila latence, říká Forced Physics. Je také potenciálně levnější, protože skříň obsahuje méně pohyblivých částí a má nižší náklady na údržbu a provoz.

K tomu přispívá sodíko-iontová baterie, říká Jack Pouchet, viceprezident prodeje společnosti Natron: „Unikátní vlastnosti naší baterie, jako je široký rozsah provozních teplot, dlouhá životnost, bezpečnost a udržitelnost, se dobře hodí pro nasazení systému Edgeility System v drsném venkovním prostředí.”

Zdroj: datacenterdynamics.com

@RadekVyskovsky

Související články

Leave a Comment