Equinix: Datové centrum v Helsinkách bude ve 2. čtvrtletí roku 2019

Helsinki

Globální dodavatel kolokace a propojení Equinix buduje další datové centrum v Helsinkách ve Finsku, dokončení první fáze se očekává v druhé polovině příštího roku.

Investici ve Finsku táhne rostoucí poptávka po propojovací kapacitě v oblasti.

Kromě přímého připojení k místním finským firmám – s důrazem na finanční služby, obsah a společnosti digitálních médií – budou mít zákazníci přístup k softwarové Cloud Exchange Fabric, globální propojovací platformě zahájené v loňském roce.

Tato poptávka po zákaznících je podpořena průzkumem vedoucích pracovníků v oblasti informačních technologií zveřejněných společností, který tvrdí, že 65% respondentů považuje blízkost poskytovatelů cloudových služeb za nezbytnou při výběru umístění datového centra.

První fáze programu HE7 bude stát společnosti zhruba 17 milionů eur, přičemž bude zahájena s 250 skříněmi a nakonec se rozšíříe na 1475.

Společnost Equinix má datová centra (IBX) v 52 regionech po celém světě. Stejně jako další pobočky v Bulharsku a Londýně rozšiřuje společnost v hlavním městě Spojeného království v Miláně a Curychu.

Výše zmíněný průzkum připomíná, že společnosti – možná optimisticky – věří, že Londýn bude nadále ovládat trh datových center, přičemž 64 procent účastníků uvádí, že Spojené království zůstává nejlepším místem pro propojení s podniky a poskytovateli cloudových služeb v Evropě.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment