Řecká Lamda Hellix získala certifikaci Uptime Tier III

Inside Athens-2

Datové centrum Lamda Hellix Athens-2 v Řecku se stalo prvním datovým centrem v jihovýchodní Evropě, které získalo Uptime Institute’s Tier III Certification of Constructed Facility.

Řecká společnost pro datová centra, která v září letošního roku oslavovala 15 let provozu, má v blízkosti Atén dvě datová centra, která nabízejí služby včetně kolokace, nepřetržitého provozu, cloudových a řízených služeb. Certifikací Tier III zdůrazňuje spolehlivost svých služeb.

Nová datová hala
Datacentrum Athens-2 bylo otevřeno v roce 2015 a v roce 2018 bylo rozšířeno o další 1 milion IT výkonu. Jednalo se o první evropské zařízení, které získalo certifikáty LEED BD+C Gold a Tier III pro efektivitu. Certifikace Tier III přichází po úzké spolupráci se společností Uptime Institute během návrhu a procesu výstavby a po týdnu hodnocení a demonstrací živých systémů provedených inženýry společnosti Uptime v zařízení.

Otevření Athens-2 kolidovalo s hlubokou řeckou finanční krizí, řekl generální ředitel společnosti Apollos Kakkos na návštěvě tohoto místa na začátku tohoto roku: “Nebyl to optimální čas pro otevření datového centra.” Lamda Hellix překonala finanční krizi a kontrolu kapitálu, která omezila schopnost společnosti investovat peníze.

“V Athens-2 přinášíme kapacitu v různých fázích,” vysvětlil Kakkos. Dvě fáze jsou nyní otevřené a v třetí fázi bude mít Athens-2 až 6MW. Je vedle prvního datového centra Lamda Hellix, Athens-1, které má kapacitu 3MW.

Současná budova má dostatek prostoru pro dva až tři roky růstu, řekl Kakkos, a poté by společnost mohla potřebovat větší kapacitu.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment