Dell EMC zdokonaluje portfolio serverů

Servery PowerEdge

Dell EMC oznámila několik vylepšení serverů Dell EMC PowerEdge, nejprodávanějšího portfolia serverů na světě, které nyní zákazníkům nabízí lepší správu, zabezpečení, výkon a škálovatelnost pro každodenní i ty nejnáročnější aplikační úlohy. Tato vylepšení serverů PowerEdge a řešení OpenManage pro správu systémů ještě více posilují zabezpečenou, škálovatelnou výpočetní platformu, která je ideálním základem pro iniciativy zákazníků v oblasti cloudu, analýzy a softwarově definovaného datacentra.

Podle nedávného výzkumu společnosti IDC zůstává společnost Dell EMC i nadále jedničkou na trhu serverů na platformě x86 z hlediska příjmů i počtu dodaných jednotek. Jedná se přitom o segment, který v roce 2018 zaznamenal historicky nejvyšší poptávku. Z výzkumu této analytické firmy vyplývá, že příjmy dodavatelů serverů po celém světě vzrostly meziročně během čtvrtého čtvrtletí 2018 o 12,6 procent na úroveň 23,6 miliardy USD. Bylo to již páté čtvrtletí s dvouciferným růstem v řadě a současně čtvrtletí s historicky vůbec nejvyššími zaznamenanými celkovými kvartálními příjmy. Na trhu serverů x86 si společnost Dell EMC držela první příčku z hlediska příjmů již šesté čtvrtletí v řadě a z hlediska dodaných jednotek již více než dva roky.

Pokročilá infrastruktura pro náročnější aplikační úlohy

Servery Dell EMC PowerEdge představují automatizovanou, zabezpečenou a škálovatelnou platformu, která firmám umožňuje dosáhnout rovnováhy mezi provozní efektivitou a strategickými iniciativami. Poskytuje podporu organizacím, které potřebují zvyšovat zájem zákazníků a plnit přísné smlouvy o úrovni poskytovaných služeb a současně zavádět nové aplikační úlohy a plnit nové obchodní cíle.

Vylepšení serverů Dell EMC PowerEdge a řešení Dell EMC OpenManage pro správu systémů poskytují zákazníkům větší kontrolu nad správou jejich serverové infrastruktury a umožňují zmírňovat hrozby, to vše díky zvýšení výkonu a škálovatelnosti. Zavedení nových funkcí, jako jsou technologie OpenManage FlexSelect Manage a FlexSelect Secure, zvyšuje flexibilitu při správě a zabezpečení systémů PowerEdge. Zákazníci mohou očekávat, že získají celou řadu nových výhod a možností:

Větší kontrola

 • Uvedení nové architektury FlexSelect Manage přináší zákazníkům nové flexibilní možnosti volby mezi různými funkcemi řešení OpenManage Enterprise. Nejdříve bude k dispozici v inovativním modulu plug-in pro správu napájení. Nová architektura snižuje počet konzolí nezbytných k naplnění potřeb uživatelů a dále zvyšuje efektivitu správy.
 • Nová vylepšení rozhraní Dell EMC RESTful API umožňují řízení ještě většího počtu serverových operací a zařízení a nově také možnost spravovat servery přímo v operačním systému jako doplňku k typické síťové správě. Uživatelé díky tomu mohou jednodušeji integrovat servery PowerEdge do svých stávajících procesů a získat tak konzistentnější správu serverů.
 • Aplikace OpenManage Mobile nabízí zákazníkům nové možnosti prostřednictvím rozšířené reality. Zákazníci v grafickém znázornění vidí, kde přesně v jejich prostředí došlo k incidentu, mohou správně stanovit oblasti ve své infrastruktuře PowerEdge MX, na které se musí zaměřit, a rychleji situaci, z jakéhokoliv mobilního zařízení, vyřešit. Oproti ručnímu zpracování serverových protokolů mohou zákazníci omezit počet kroků a zkrátit čas nutný k údržbě serverů o 28 %.
 • Díky úzké spolupráci mezi společnostmi Dell EMC a Intel mohou servery PowerEdge zjišťovat, monitorovat, konfigurovat a aktualizovat podporovanou trvalou paměť Intel Optane DC a diskové jednotky Intel Optane DC SSD prostřednictvím správy v řešení OpenManage bez agentů. Zákazníci tak mohou ušetřit čas díky automatizované konfiguraci diskových jednotek a paměti v systému BIOS. Na základě automatického zjišťování je možné tyto konfigurace bez dalšího ručního zásahu replikovat mezi více servery, a zaměstnanci IT oddělení se proto namísto ručně prováděných činností mohou zaměřit na práci s větším strategickým významem.

Vyšší úroveň zabezpečení

 • Nový nástroj OpenManage Secure Enterprise Key Manager umožňuje škálování ochrany dat a zjednodušení správy samošifrovacích jednotek (SED). Zákazníci tak mohou centrálně spravovat klíče samošifrovacích jednotek a zvýšit zabezpečení dat na úrovni jednotek i serverů.
 • Nová funkce OpenManage FlexSelect Secure poskytuje zákazníkům flexibilitu přizpůsobovat a škálovat svá řešení zabezpečení podle svých jedinečných obchodních potřeb. Nové možnosti zabezpečení a šifrování přidané do integrovaného řadiče Dell Remote Access Controller (iDRAC) poskytují flexibilitu umožňující komunikaci mezi komponenty serveru a externí připojení na základě zákazníkem definovaných zásad zabezpečení.

Vylepšený výkon a škálování

 • Servery PowerEdge osazené novými škálovatelnými procesory Intel® Xeon® 2. generace poskytují vyšší výkon, který zákazníkům umožňuje lépe podporovat iniciativy digitální transformace. Servery PowerEdge s těmito novými procesory nabízejí nárůst výkonu pro základní obchodní aplikace až o 40 procent a pomáhají tak zlepšovat práci v rámci organizace i možnosti poskytované zákazníkům.3 Snadné ladění systému BIOS s použitím konfiguračních profilů optimalizovaných pro aplikační úlohy umožňuje zákazníkům nakonfigurovat optimální výkon při přidávání nových technologií nebo aplikačních úloh.
 • Podle nových srovnávacích testů (SAP Sales & Distribution Standard Application Benchmark) dokáže jeden server Dell EMC PowerEdge R940 se škálovatelnými procesory Intel® Xeon ® 2. generace souběžně podporovat 69 500 uživatelů. Oproti serveru PowerEdge R930 to představuje nárůst počtu uživatelů podporovaných na jednom serveru o 60 procent.4
 • Nová trvalá paměť Intel® Optane™ DC umožňuje zákazníkům urychlit aplikační úlohy, jako jsou databáze v paměti, virtualizace a analýza dat. Ve vybraných serverech PowerEdge také získávají až 2,5krát vyšší kapacitu paměti.5 V systému Microsoft SQL Server 2019 Preview virtualizovaném pomocí řešení VMware ESXi umožňuje server PowerEdge R740xd s trvalou pamětí Intel® Optane™ DC zpracovat až 2,7krát více transakcí než při používání jednotek NVMe.1
 • Předem připravená řešení Dell EMC Ready Solutions umožňují zákazníkům rychleji získávat poznatky v aplikacích využívajících vysoký výpočetní výkon a umělou inteligenci. Nová technologie Intel® Deep Learning Boost usnadňuje zákazníkům scénáře paralelního používání, jako je hluboké učení, a nabízí téměř třikrát rychlejší inferenci v hlubokých neuronových sítích.6

Podporu těchto nových funkcí zajišťuje portfolio řešení Dell EMC OpenManage pro správu systémů, které snižuje složitost a umožňuje zákazníkům snadnou správu jejich infrastruktury. Jedním ze základních prvků portfolia PowerEdge je také řadič iDRAC, který umožňuje automatizaci postupů nasazení, konfigurace, aktualizace a údržby serverů.

Dostupnost

 • Aktualizace řešení Dell EMC OpenManage budou obecně dostupné v celém portfoliu PowerEdge v průběhu druhého čtvrtletí roku 2019.
 • Celosvětová dostupnost serverů Dell EMC PowerEdge R940, R740, R740xd, R740xd2, R640 a C6420 se škálovatelnými procesory Intel® Xeon® 2. generace je plánována od 16. dubna 2019. Další servery PowerEdge, včetně řady PowerEdge MX, budou celosvětově dostupné s upgradovanými procesory ve druhém čtvrtletí roku 2019.
 • Trvalou paměť Intel® Optane™ DC si zákazníci budou moci od dubna prakticky vyzkoušet prostřednictvím programu společnosti Dell EMC pro ověření koncepce a prostřednictvím center zákaznických řešení společnosti Dell Technologies. Obecně dostupná bude později ve druhém čtvrtletí roku 2019 ve vybraných serverech PowerEdge se dvěma a čtyřmi paticemi.
 • Řešení Dell EMC Ready Solutions pro aplikační úlohy HPC s technologií Intel Deep Learning Boost budou celosvětově dostupná od 23. dubna 2019.
 • Tyto vylepšené servery PowerEdge se v roce 2019 stanou základem pro řešení Dell EMC Ready Solutions a portfolio hyperkonvergované infrastruktury Dell EMC.

Související články

Leave a Comment