Americká vláda uzavřela 6 250 datových center, stále však zaostává za cíli konsolidace

US gov datacenter

Americká vláda stále bojuje s konsolidací svých datových center, po téměř desetiletí, odstavení rozlehlé sítě duplicitních, nedostatečně využívaných datových center, serverových skříní a jednotlivých racků.

Ve své nejnovější zprávě the Federal Technology Acquisition Reform Act (FITARA) a the Data Center Optimization Initiative (DCOI) úřad Government Accountability Office (GAO) podrobně popsal stav konsolidační iniciativy. 98 stran textu může být shrnuto následovně: Bylo dosaženo určitého pokroku, ale je třeba ještě hodně práce.

V květnu 2018 vláda uvedla, že má 12 062 datových center, číslo však nezahrnovalo 24 vládních agentur podléhajících FITARA a DCOI, kvůli špatným účetním postupům. Není tedy jasné, kolik datových center vlastně americká vláda v průběhu posledního desetiletí skutečně odstavila.

Určitého pokroku bylo dosaženo, vláda uzavřela přibližně 6 250 datových center, což vedlo k více než 2,37 miliardy dolarů v plánovaných a dosažených úsporách nákladů.

GAO věří, že postup není dostatečně rychlý. Pouze 13 ze 24 agentur splnilo cíle, jak stanovil Úřad pro řízení a rozpočet (OMB).

Plán je uzavřít 25 procent tiered datových center a 60 procent non-tiered datových center do 1. 10. 2020, původní cíl byl září 2018.

Dalším aspektem FITARA bylo snažit se o zvýšení efektivity a využití serverů v datových centrech agentur (v roce 2009 OMB oznámil míru využití serverů na úrovni až 5% na odhadovaných 150 000 serverech federální vlády).

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment