Výstavba podmořského kabelu Japonsko-Guam-Austrálie začíná

Route map for the Japan-Guam-Australia Cable System (JGA)

Výstavba kabelového systému Japonsko-Guam-Austrálie (JGA), 9,500 kilometrů podmořské optické trasy, byla oficiálně zahájena. S projektovou kapacitou vyšší než 36Tb / s se očekává, že JGA bude dokončen ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019.

Projekt je veden konsorciem společností RTI Connectivity Pte Ltd (RTI-C), AARNet Pty Ltd (AARNet) a Google společně s Alcatel Submarine Networks (ASN) – nyní součástí společnosti Nokia – a NEC Corporation.

Očekává se, že kabelový systém přispěje k rozšíření komunikačních sítí z Japonska a Austrálie do Asie a Spojených států. Po dokončení zlepší redundanci sítě a vylepší další možnosti připojení v Guamu.

Již několik organizací se snažilo zlepšit konektivitu Austrálie ke zbytku světa, která byla náchylná k narušení a zpomalení plynoucím z častých výpadků podmořských kabelů. Řada podmořských kabelů, jako je například Australia Singapore Cable, Trident Subsea Cable a Hawaiki Submarine Cable, byla buď nedávno dokončena, nebo se blíží k dokončení, a dostupnost JGA bude sloužit pouze ke zvýšení rozmanitosti sítě.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment