Investice do datových center se zpomalují

RAM

Kvůli nedostatku paměťových komponent se investice do datových center zpomalují, navzdory nebývalému růstu celkových výdajů na IT.

Společnost Gartner očekává, že v roce 2018 dosáhnou celosvětové výdaje na 3,74 bilionu dolarů, což je o 6,2% více než v loňském roce a od roku 2007 nejvyšší roční tempo růstu.

To je do značné míry způsobeno podnikovým softwarem, službami IT a trhem zařízení, protože růst výnosů datových center se zpomalil.

Očekává se, že trh s podnikovým softwarem se v letošním roce zvýší o 11,1 procenta, a to z 8,8 procenta v roce 2017, což se připisuje společnostem, které zvyšují závislost podnikání na digitálních operacích.

Očekává se, že tržby v oblasti IT služeb budou v letošním roce růst o 7,4 procenta, zatímco předpověď pro trh s počítači (PC, tablety, mobilní telefony) je letos 706 miliard dolarů (což je nárůst o 6,6 procenta).

Prognóza celosvětových výdajů na systémy datových center je však smíšená, neboť Gartner v letošním roce snižuje růst na 3,7 procenta oproti 6,3 procentům v loňském roce, kdy podle CBRE dosáhly investice do datových center 20 miliard dolarů, což je nárůst o 100 procent za předchozí rok.

Aby se to ještě zhoršilo, nedostatek pamětí – který mimořádně prospěl společnosti Samsung – způsobil vyšší cenové výkyvy, než se očekávalo, a zatímco se nedostatek dostupných komponent očekával na počátku letošního roku, zdá se, že je nepravděpodobné, že k uspokojení poptávky dojde až do konce roku 2018.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment