Výrobce Edge boxů DataQube získává 26 milionů EUR od společnosti Rgreen

DataQube Edge Box

DataQube Global, britský startup, který vyrábí edge skříně pro datová centra, získal 26 milionů EUR (29 milionů USD) ve financování série A od francouzské společnosti pro správu investic Rgreen Invest.

DataQube plánuje výrobu bezobslužných skříní datových center, které lze vyrobit ve flexibilnějších formátech, než jsou formáty založené na standardní ISO velikosti přepravního kontejneru. Díky účinnému chlazení vzduchem může systém snížit spotřebu energie a podporovat vysoké zatížení IT na metr čtvereční. Společnost Rgreen založila čtyři fondy zelené infrastruktury, označené InfraGreen I až IV, ale toto je její první počin v odvětví datových center.

Začátkem tohoto roku realitní společnost Glendine Developments podpořila plán Dataqube přeměnit dvě nemovitosti v obchodním parku Basingstoke na „kampus edge datového centra“. DataQube dodá 200kW modul s 20 stojany do Viables Business Park jako součást projektu přestavby dvou budov pro co-workingové prostory, včetně výzkumu a vývoje a rekreace.

„Je nám ctí, že dostáváme podporu od organizace, která uznává důležitost zelené infrastruktury,“ říká David Keegan, generální ředitel společnosti DataQube Global. „Naším cílem vždy bylo vyvinout udržitelné řešení na podporu odvětví datových center v jeho snaze snížit cíle CO2 v souladu s politikami CSR. Velké technologické firmy možná přecházejí z fosilních paliv na obnovitelné zdroje energie, ale jejich celková spotřeba energie stále roste. Tohle je potřeba řešit.”

DataQube říká, že jeho Edge boxy lze nasadit uvnitř nebo venku do šesti měsíců za poloviční cenu než konvenční systémy.

Předchozí zelené investice společnosti Rgreen směřovaly převážně do projektů obnovitelných zdrojů energie s celkovou instalovanou kapacitou více než 2,6 GW.

Zdroj: datacenterdynamics.com

Související články

Leave a Comment